‘İzmirli genç doktor korona kurbanı!' başlıklı haber asılsız çıktı!

İnternette ‘saglikpersonelihaber.org’ adlı siteye dayandırılan “Dr. Berrin Akbal yaşamını yitirdi” başlıklı haber asılsız çıktı. Haberlerde kullanılan fotoğrafın da başka bir kişiye ait olduğu anlaşıldı.

‘İzmirli genç doktor korona kurbanı!' başlıklı haber asılsız çıktı!

İnternette, ‘saglikpersonelihaber.org’ adlı siteye dayandırılan “Sağlık Müfettişi Dr. Berrin Akbal yaşamını yitirdi” başlıklı haber asılsız çıktı.

Berfu Çetinkaya da kişisel Instagram hesabından yaptığı paylaşımda "Berrin Akbal adıyla fotoğrafım kullanılarak asılsız haber yapılmıştır. Konu yargıya taşınacaktır" dedi.

Odatv'nin Sağlık Bakanlığı'ndan edindiği bilgiye göre, söz konusu adla Sağlık Bakanlığı Müfettişi de bulunmuyor. Bakanlık yetkilileri, haberin asılsız olduğunu ifade etti.

Öte yandan, Sağlık çalışanları koronavirüsle mücadelede en önde yer alırken ve pandemide 390 sağlık çalışanı hayatını kaybederken, ortaya atılan bu asılsız haber büyük tepki topladı.

'Saglikpersonelihaber.org' sitesini kaynak göstererek kanalben.com da yer verdiğimiz asılsız haberi geri çeker, Berfu Çetinkaya'dan ve okurlarımızdan özür dileriz.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 19:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER