İzmir Valiliği yeni yasakları duyurdu

İzmir Valiliği tarafından alınan karara göre İngiltere'den başka ülkeye gidecek uçakların İzmir'e inmesi yasaklandı, Brezilya ve Güney Afrika ülkelerine de uçuş yasağı getirildi.

İzmir Valiliği yeni yasakları duyurdu

İzmir Valiliği, koronavirüs tedbirleri kapsamında İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan yeni tedbirleri açıkladı.

Bu kapsamda; mutasyonlu koronavirüs salgının en çok görüldüğü ülkeler arasında yer alan İngiltere'ye getirilen uçuş yasağının, transit/transfer uçuşlarında dahil edilecek şekilde genişletildiği açıklanırken; Brazilya ve Güney Afrika ülkelerine tüm uçuşların durdurulduğu, gelen yolcuların ise İzmir Valiliği'nin belirlediği alanlarda 14 gün boyunca karantinaya alınacağını ifade edildi.

İşte o açıklama:

"Covid-19 virüsünün yeni bir varyantının İngiltere'de görülmesi üzerine, bu varyantın ülkemize girişinin engellenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı İller idaresi Genel Müdürlüğünün 02.01.2021 sayılı ve 3 sayılı Genelgesi ile virüsün yeni varyantının görüldüğü İngiltere'den tüm uçuşların (genel havacılık ve/veya tahliye uçuşları da dâhil) durdurulması talimatı verilmiştir. Konuya ilişkin ortaya çıkan yeni gelişmeler ile virüsün yeni varyantına Brezilya'da ve Güney Afrika'da rastlanmasından ötürü Covid-19 virüsünün yeni varyantının ülkemize girişinin önlenmesi amacıyla tüm sınır kapılarımızda (kara, hava, deniz) etkin bir uygulamanın hayata geçirilmesine yönelik olarak İçişleri Bakanlığı iller idaresi Genel Müdürlüğünün 02.01.2021 sayılı ve 3 sayılı Genelgesindeki hususlara ilave olarak belirtilen tedbirlerin alınması zorunlu hale gelmiştir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER