İzmir Valiliği öncülüğünde sokak hayvanları için 100 ton mama

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger öncülüğünde, Valilik ve hayvansever firmalardan temin edilen yaklaşık 100 ton mama İzmir'in her ilçesinde mahalle mahalle dolaşarak sokak hayvanlarına ulaştırıldı

İzmir Valiliği öncülüğünde sokak hayvanları için 100 ton mama

Covid-19 sürecinin ilk gününden itibaren sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı her gün "Sokak Hayvanları için Sokaktayız" sloganıyla İzmir'in 30 ilçesinde, İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Dernekler ve Hayvan Severlerimizin yoğun ve özverili çabasıyla sokaklarımızda aç hayvan bırakılmadı.

"İyi Bir Yaşamın Onların Da Hakkı Olduğunu Unutmuyor, Sokak Hayvanlarımızı Sevgisiz Ve Gıdasız Bırakmıyoruz"

Salgın süresince sokağa bırakılanlar ile hali hazırda sokakta yaşayan hayvanlara karşı özel hassasiyet göstermemiz gerektiğini ifade eden Valimiz Yavuz Selim Köşger, "Valiliğimiz öncülüğünde ve ilgili kuruluşların hassasiyetle yürüttüğü sokak canlarının beslenmesi işlemleri itina ile yapılmaya devam ediyor. Her hafta sonu yaklaşık 5 ton mama 30 ilçemizde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimize Valilik kanalımızla ulaştırılıyor, görevli personel ve yanlarında yer alan Sivil Toplum Kuruluşları, Dernekler ve gönüllülerle birlikte mama dağıtım işlemlerini gerçekleştiriyoruz.  Dağıtımlar sadece yerleşimin olduğu alanlarda değil,  ormanlık alanlar, mesire alanları, araziler, kırsal alanlar gibi hayvanların yaşamını sürdürdüğü her noktada yapılıyor. Bu süreçte yanımızda olan bizlerle birlikte sokak sokak dolaşarak can dostlarımızı besleme çalışmalarını gerçekleştiren herkese sonsuz teşekkür ederiz. İzmir olarak sadece insanlarımıza değil, bu şehirde yaşayan, nefes alan her canlıya değer veriyoruz. Kısıtlamalar devam ettiği sürece de mama dağıtımlarımızla sokak hayvanlarının yanında olmaya devam edeceğiz. " ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER