İzmir Valiliği'nden 'Tepecik' açıklaması

Gündemde yer alan "Covid-19 salgını sebebiyle İzmir'de hastaneler doldu, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin spor salonu hastaneye çevrildi" haberine İzmir Valiliği'nden açıklama geldi.

İzmir Valiliği'nden 'Tepecik' açıklaması

İzmir Valiliği, gündemde yer alan "Covid-19 salgını sebebiyle İzmir'de hastaneler doldu, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin spor salonu hastaneye çevrildi" haberine ilişkin açıklamada bulundu.

Valilik'ten yapılan açıklamada, söz konusu hastanenin, deprem sonrası depremin yıkıcılığının ve meydana gelen hasarın büyüklüğünün ön görülememesi nedeniyle ihtiyaten Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin spor salonu "Acil Müdahale ve Barınma Alanına" çevrildiği ifade edildi. 

İşte o açıklama:

"İzmir'de hastaneler doldu, spor salonu hastaneye çevrildi" konulu haberler hakkında kamuoyu açıklaması

Bazı basın yayın organlarında "Covid-19 salgını sebebiyle İzmir'de hastaneler doldu, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin spor salonu hastaneye çevrildi" konulu haberler yer almıştır.

30 Ekim günü meydana gelen depremden hemen sonra Tepecik Eğitim ve Araştırma hastanesinin depremden en çok etkilenen Bayraklı bölgesine yakın olması sebebiyle, depremin yıkıcılığının ve meydana gelen hasarın büyüklüğünün ön görülememesi nedeniyle ihtiyaten Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin spor salonu "Acil Müdahale ve Barınma Alanına" çevrilmiştir.

Görüntülerde yer alan ön müdahale ve acil servis alanı deprem sonrasında gerek duyulmadığı için boşaltılmış olup, asli kullanım alanına geri döndürülmüştür.

Söz konusu görüntü ve içeriklerde Pandemi sürecinde kullanılıyor algısı yaratılmış olup, kamuoyu yanlış yönlendirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Saygılarımızla

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER