İzmir siyasetinde 'Love Erdoğan' krizi!

Selçuk'ta yaşanan 'Love Erdoğan' pankartı krizi, AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli; sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Sürekli, "Eğer Milli irade ve egemenliğe inansalardı; bugün Selçuk’ta Cumhurbaşkanımızı ve ülkemizi hedef alanlara karşı oluşan iradeyi yıkmaya çalışmazlardı, oklarını yine milli iradeye çevirmezlerdi! Bu hadsiz ve kasıtlı çıkışlarına en çarpıcı yanıtı yine milletten alacaklardır" dedi

İzmir siyasetinde 'Love Erdoğan' krizi!

ABD'de dünyanın en ünlü meydanlarından biri olan Times Meydanı'nda FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen bir dernek tarafından 'Stop Erdoğan' yazılı ilan verilmesinin ardından olaya tepkiler sürerken, AK Parti'den de 'Love Erdoğan' yazılı pankart cevabı gelmişti.

Türkiye'de de birçok belediye meydanlarına 'Love Erdoğan' yazılı afişler yerleştirerek olaya tepki gösterilirken; Selçuk'ta da AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından ilçenin çeşitli yerlerine 'Love Erdoğan' afişleri asılmış, bu afişler ise Selçuk Zabıtası tarafından toplatılmıştı.

Toplatılan afişlerin yerine Selçuk Belediyesi tarafından panolara 'Tek sevdamız Atatürk' pankartları asarken, AK Parti İlçe Başkanlığı'ndan bir hamle daha gelmiş ve bir kez daha 'Love Erdoğan' pankartları ilçeye asılmıştı.

Giderek büyüyen krizde, geçtiğimiz günlerde İzmir'e gelerek Selçuk ilçesini ziyaret eden CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, afişlerin toplatılmasına destek verirken; AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli de sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. 

İşte o açıklama:

Hukukun, insan haklarının esamesi okunmayan, en küçük muhalefetin sindirilip sürgün edildiği o dönemin iktidarı tek başına kendileriydi! Başta Menderes olmak üzere; birçok siyasi lider CHP tahakkümünden nasibini almıştır ve bugün de yaptıkları aynı şeydir! Eğer Milli irade ve egemenliğe inansalardı;bugün Selçuk’ta Cumhurbaşkanımızı ve ülkemizi hedef alanlara karşı oluşan iradeyi yıkmaya çalışmazlardı, oklarını yine milli iradeye çevirmezlerdi! Bu hadsiz ve kasıtlı çıkışlarına en çarpıcı yanıtı yine milletten alacaklardır!

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2021, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER