İzmir siyasetinde 'duran adam' gerginliği

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, sosyal medya hesabından Gaziemir'de bulunan eski kurşun fabrikasına ait nükleer atıkların kaldırılması ile ilgili olarak Gaziemir Belediyesi tarafından 12 hafta boyunca düzenlenen “Duran Adam” eyleminde Başkan Soyer’in hükümete yaptığı “temizleyin” çağrısına yanıt verdi.

İzmir siyasetinde 'duran adam' gerginliği

İzmir siyasetinde 'duran adam' gerginliği yaşanıyor.

Gaziemir'de bulunan eski kurşun fabrikasına ait nükleer atıkların kaldırılması ile ilgili olarak Gaziemir Belediyesi tarafından 12 hafta boyunca düzenlenen “Duran Adam” eylemine ilişkin hükümete 'temizleyin' çağrısı yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı tunç Soyer'e, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'den yanıt geldi. 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sürekli, “Bir belediye; kamu sorumluluğunun bulunduğu bir sorunun çözümü için kürsüden seslenemez!  Bakanlığımız,Gaziemir’deki Kurşun Fabrikası’nın olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için yoğun bir çaba içindedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi; bir taraf olacaksa bu çabadan yana olmalıdır! Sorunlardan kendilerini soyutlayarak çözüm çağrısında bulunmaları sorumluluklarını ortadan kaldırmayacağı gibi; kurumsal ciddiyetlerini de tartışılır hale getirmektedir. Elbirliği ile çözülebilecek her sorunda bunu yapacaklarsa;‘Duran Adam’dan hiçbir farkları kalmayacaktır!” ifadelerini kullandı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER