İzmir'e yağmur geri dönüyor

Hafta sonunu güneşli geçiren İzmir'de yeni haftada sağanak yağış etkili olacak

İzmir'e yağmur geri dönüyor

Güneşli bir hafta sonu geçiren İzmir, bu hafta erken gelen bahara veda edecek. Meteorolojiden alınan bilgiliere göre; İzmir'de 4 gün arka arkaya sağanaka yağış etkili olacak. 

İzmir’de Salı gününden itibaren aralıksız sağanak yağış beklenirken, sıcaklıklar da düşüş yaşanacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, rüzgarın, Güney Ege'de yarın öğle saatlerinden sonra doğu ve güneydoğu yönlerden fırtına, yer yer kuvvetli fırtına, gece saatlerinde (Marmaris-Kaş arasında) tam fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Kuzey Ege'de de rüzgarın çarşamba günü ilk saatlerde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi öngörülüyor.

Rüzgarın, Batı Akdeniz'in güneyinde yarın akşam saatlerinden itibaren doğu ve güneydoğu yönlerden fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Doğu Akdeniz'in doğusunun açıklarında rüzgarın yarın sabah saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğu yönlerden fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın aralıklarla devam edeceği ve cuma günü sabah saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği öngörülüyor.

Doğu Akdeniz'in batısında da rüzgarın çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren doğu ve kuzeydoğu yönlerden fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları önem taşıyor.

İŞTE İZMİR İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİN RAPORU:

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER