İzmir'de yeni korona önlemleri!

İzmir İl Hıfzısıhha Kurulu, kent genelinde alınan yeni korona kararlarını açıkladı.

İzmir'de yeni korona önlemleri!

BEN HABER–

İzmir Valiliği, İl Hıfzısıhha Kurulu’nun koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan yeni kararları açıkladı. 

Bu kapsamda; sağlık kurumlarında staj yapacak öğrencilerin stajları, yüz yüze eğitim yapılıncaya kadar ertelenirken, turizm ve yolcu taşımacılığına ilişkin de kararlar alındı. 

GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKASI

Öte yandan, İzmir İl Hıfzısıhha Kurulu, COVİD­19 kapsamında, olağanüstü pandemi koşullarında sağlıklı ve güvenli bir turizmi mümkün kılmak ve alınan tedbirlerin üst seviyede güvenirliliğini sağlayabilmek için; ‘güvenli turizm sertfikası’nı devreye koydu.

Kültür ve Turizm Bakanlığından belgeli olan veya olmayan 30 oda ve üzeri kapasitedeki tüm konaklama tesislerince sertifika alınması zorunlu tutuldu.

POLİS DENETİM NOKTALARI OLACAK

Yolcu ve araç trafiğinin yüksek olduğu İzmir Otogarı’na polis denetim noktaları yerleştirilecek. Yurt  içinde  seyahat  için  otobüs bileti  satın  almak  isteyen  yabancı  kişilerin  geçerli  seyahat  belgesi,  Türkiye Cumhuriyeti yetkili  makamlarından  verilmiş  yabancı  kimlik  kartı,  ikamet  izni  veya  geçerli  yol  izin belgelerinin  kontrolünün  sağlanması  amacıyla  gerekli sorgulamalar polisler tarafından yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER