İzmir'de vakalar artıyor: Korona için ek yoğun bakım servisi!

6 Nisan'da açıklanan koronavirüs tablosunda vaka sayılarının 50 bine dayanması endişe yaratırken; İzmir'de de yoğun bakımlarda ciddi bir doluluk yaşanıyor...

İzmir'de vakalar artıyor: Korona için ek yoğun bakım servisi!

BEN HABER / CANSU TEMİR AKSU

Sağlık Bakanlığı tarafından her gün yayınlanan koronavirüs tablosunda, dün vaka sayısının 50 bine dayanması, endişe yarattı.

Yoğun bakımlardaki doluluk oranına her fırsatta dikkat çeken uzmanlar, önümüzdeki 10 günde ‘fren’ yapmamamız gerektiğini vurgulayarak durumun ne derece ‘kritik’ olduğunun altını çiziyorlar.

İZMİR’DE DURUM KRİTİK

Sürecin en başından bu yana, salgının ciddi boyutlarda seyrettiği İzmir’de de durum oldukça kritik.

Kentte haftalık yüzde 40 vaka artışı gözlemlenirken; hastanelerden de yatak, servis ve yoğun bakım doluluk oranları konusunda korkutan açıklamalar geliyor.

Ben Haber’in elde ettiği bilgilere göre; ‘kademeli normalleşme’ öncesinde eski düzenine dönmeye başlayan Ege Üniversitesi’nde, salgının seyrinin değişmesiyle birlikte; sürekli bir yatış-çıkış sirkülasyonunun olduğu öğrenildi.

EK YOĞUN BAKIM SERVİSİ AÇILDI

Koronavirüsü ağır geçirenlerin tedavi olduğu yanık yoğun bakımın sürekli kapasitesinin üzerinde olduğu ifade edilirken, buna ek olarak göğüs yoğun bakımda da koronavirüs hastalarının tedavi edildiği öğrenildi.

Enfeksiyon bölümünde yaklaşık 20 hastanın tedavi olduğu, entübe şekilde yoğun bakımlara hastaların gönderildiği ifade edildi.

Önümüzdeki günlerde olabilecek artışlar uzmanları endişelendirirken; İzmir’de oluşan bu tablo da bir kez daha ‘tam kapanma’ çağrısını gündeme getirdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER