İzmir'de STK'lar kan bağışı için tek yürek oldu!

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle azalan kan stokları sonrası Ege Toplumsal Düşünce Derneği ve Türk Kızılay öncülüğünde kan bağışı kampanyası düzenlendi. İzmir Konak Meydanı'nda gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına destek veren 71 STK yöneticisi ve temsilcileri de katılırken İzmirli yurttaşlar da kan bağışında bulundu.

İzmir'de STK'lar kan bağışı için tek yürek oldu!

Türk Kızılay Ege Bölgesi Kan Merkezi Müdürü Gökay Gök yaptığı açıklamada, sloganımız  ''Sensiz Olmaz" Bu anlamda herkesi bize destek olmaya bekliyoruz. Hepimiz bir gün hasta ya da hasta yakını olabiliriz diyerek kan bağışının önemine vurgu yaptı. Gök, kan stoklarının düşmesi nedeniyle böylesi büyük bir organizasyona destek veren STK'lere de teşekkürlerini iletti.

STK'ler adına basına açıklama yapan Ege Toplumsal Düşünce Derneği Başkanı Cem Kavur, İzmir'de kan bağışı konusunda çok önemli çalışmalar yapıldığını, ancak ülkemizde etkisini gösteren pandemi döneminde azalan kan stokları nedeniyle böyle bir kampanyaya öncülük ettiklerini ve bu kan bağışı kampanyasının tüm Türkiye'ye örnek olmasını istediklerini belirtti. Kavur sözlerinin hemen ardından kan bağışında bulundu. Cem Kavur yaptığı kan bağışı sonrası duyarlı tüm vatandaşları kan bağışı konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Organizasyona öncülük edenler arasında yer alan TV Haber spikeri ve program sunucusu Senem Gökdağ ise kan bağışında bulundu ve TV'lerin sosyal sorumluluk projeleriyle ilgili yayınlara yer vermesinin, halk arasında farkındalığın artması adına önemli katkı sağlayacağının altını çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER