İzmir'de şiddetli rüzgar kaç gün devam edecek?

İzmir'de şiddetli rüzgar hayatı olumsuz etkiliyor. Bugün öğle ve akşam saatlerinde daha şiddetli esecek rüzgârın hızı il genelinde yer yer 80 km'yi bulacak.

İzmir'de şiddetli rüzgar kaç gün devam edecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: 

İzmir'de bugün öğle ve akşam saatlerinde daha şiddetli esecek rüzgârın hızı il genelinde yer yer 80 km'yi; özellikle Foça, Karaburun, Çeşme, Urla, Güzelbahçe, Narlıdere, Balçova, Karabağlar ve Konak'ta 100 km'yi bulabileceğinden uyarıyoruz! Rüzgâr akşam hafiflese de Cumartesi de kuvvetli.

RÜZGAR: Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) ve zaman zaman fırtına (60-80 km/sa), kıyı kesimlerde yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

UYARILAR: Ege Denizi genelinde beklenen 6-8 zaman zaman 9 bofor kuvvetinde güneyli yönlerden esecek fırtınadan dolayı başta denizcilerimiz olmak üzere tüm ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) ve zaman zaman fırtına (60-80 km/sa), kıyı kesimlerde yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden tüm ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2022, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER