İzmir'de kongre sonrası 'test' karmaşası: İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama

Pandemi döneminde, Cumhurbaşkanı’nın tabiri ile ‘lebaleb’ dolu olan kongrelere, hem muhalefetten hem de vatandaşlardan tepkiler gelirken, son olarak İzmir kongresi öncesinde bazı basın organlarına yansıyan mesaj, dikkat çekmişti. Konuyla ilgili açıklama, İl Sağlık Müdürlüğü’nden geldi.

İzmir'de kongre sonrası 'test' karmaşası: İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama

BEN HABER - CANSU TEMİR AKSU

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zaman zaman online olarak, zaman zaman ise bireysel olarak katılım sağladığı AK Parti İl Kongreleri, kalabalık görüntülerle hafızlara kazınırken, muhalefetten de ciddi eleştirilerin gelmeye devam ediyor.

Son olarak 22 Şubat’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılımı ile gerçekleştirilen AK Parti İzmir İl Kongresi’nin de yankıları sürerken, bugün bazı basın yayın organlarında yer alan ve AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca ilçe başkanlarına atıldığı iddia edilen mesaj, gündeme damga vurmuştu.

'TEST' MESAJI

Delegelere atıldığı öne sürülen mesajda; “Çok değerli ilçe başkanlarım, Pazartesi yapılacak olan il kongremize katılım sağlayabilmek için Pazar günü, sizlerin ve tüm delegelerinizin Covid-19 testlerini yaptırmaları gerekmektedir. Pazar Günü testi olmayan hiçbir delege kongreye katılım sağlayamayacaktır. Test yapılabilecek yerler: 09.00-15.00 saatleri arasında metropolde oturanlar; Çiğli Arş. Devlet Hastanesi, Katip Çelebi Ünv. Atatürk Eğitim Arş. Hastanesi, Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi’nde, metropol dışında oturanlar; Bulundukları ilçenin devlet hastanelerinde yaptırabilirler” ifadeleri yer alırken; bu iddialara İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nden yanıt geldi.

Açıklamada, "İlimizdeki bütün hastanelerde pandemi polikliniğine başvuran hastaların tümüne hekimlerce uygun görülen tetkikler yapılmaktadır. Bu konuda herhangi bir kişi, ekip veya gruba özel bir işlem yapılması söz konusu değildir" ifadelerine yer verildi.

İŞTE O AÇIKLAMA:

Bazı basın yayın organlarında yer alan “İzmir’de AK Parti kongresine katılan delegelere kamu hastanelerinde Covid-19 testi yaptırıldığı” yönündeki haberler üzerine bu açıklamaya gerek görülmüştür.

An itibariyle ilimizdeki vaka sayıları stabil seyretmekte olup hastanelerimiz pandemi poliklinikleri ve PCR laboratuvarlarımız sayı ve süre sıkıntısı olmadan vatandaşlarımıza kesintisiz hizmet vermektedir.

İlimizdeki bütün hastanelerde pandemi polikliniğine başvuran hastaların tümüne hekimlerce uygun görülen tetkikler yapılmaktadır. Bu konuda herhangi bir kişi, ekip veya gruba özel bir işlem yapılması söz konusu değildir.

Haberde yer alan ve parti il teşkilatınca delegelere gönderildiği iddia edilen SMS mesajı bilgimiz dâhilinde olmayıp, o gün yapılan test sayısı ile diğer günler arasında belirgin bir fark gözlemlenmemiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

AK PARTİ’DEN DOĞRULAMA

Öte yandan; AK Partili kaynaklar; pandemi nedeniyle delege, ilçe başkanları ve basın mensuplarına test yapıldığını ve böyle bir mesajın da İl Başkanlığı tarafından atıldığını doğruladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER