İzmir'de katili elleri yakalattı! 2 kadını öldürdü, 1'i kayıp

İzmir'de 2 Nisan 2018'de kayıplara karışan Ö.A'nın kaybolmasının ardından banka kartıyla para çekilmesi sırasında ATM kamerasının kaydettiği görüntüler, parayı çeken kişi ile 1 kadın cinayetinden hüküm giyen, yine 1 kadın cinayetinin de şüphelisi Yunus K.'nin aynı parmak ve el yapısına sahip olduğu ortaya çıkınca, şu an serbest olan Yunus K.'nin seri katil zanlısı olduğu iddia edildi.

İzmir'de katili elleri yakalattı! 2 kadını öldürdü, 1'i kayıp

İzmir'de 2 kadının öldürülmesi ve 1 kadının da 1 yıldan fazla süredir kayıplara karışmasının ardından yürütülen soruşturmalar Yunus K. isminde kesişti. 1999 yılında yaşanan ilk olayda o zamanlar 19 yaşında olan Yunus K., yakın arkadaşı V.K.'nın ablası N.K.'nın yanında çalışmaya başladı. Kasadan para çalındığını fark eden N.K., şüphelendiği Yunus K.'yi işten çıkardı. Ardından Yunus K. evine ışıklıktan girdiği N.K.'yı öldürdü. Bu cinayetten müebbet hapis cezası alan Yunus K. 15 yıl kaldığı cezaevinden afla çıktı.

Yine İzmir'de 2 Nisan 2018'de Ö.A. isimli kadınla ilgili kayıp başvurusu yapıldı. Genç kadının ailesi, Ö.A.'nın en son görüştüğü kişinin Yunus K. olduğunu tespit etti. Ancak Yunus K., Ö.A. ile kaybolduğu gün Fahrettin Altay Meydanı'nda buluşup ayrıldıklarını anlattı. Yunus K., Ö.A. ile ayrıldıktan sonra voleybol maçına gittiğini de iddia etti. Emniyet araştırmasında Yunus K. ve Ö.A.'nın o gün Karaburun'a gittikleri ve Ö.A.'nın telefonunun saat 12.54'te kapandığı tespit edildi. Yunus K.'nin de o saatlerde telefonun kapalı olduğu belirlendi. Yunus K.'nin olaydan bir gün önce araç kiraladığı ve ikilinin bu araçla Karaburun'a gittikleri de öğrenildi.

Cinayet saatlerinde evdeymiş

Akusta'nın kaybolmasıyla ilgili soruşturma sürerken bu kez, 18 Ağustos 2018'de Yunus K.'nin teyzesi G.B'un cesedi evinde bulundu. Otopside cinayetin, cesedin bulunmasından 72 saat önce işlendiği anlaşıldı.

Bulut'un evinin karşısındaki apartmanın kameralarından, erkek bir şahsın eve girdiği ve 2 saat 48 dakika evde kaldığı tespit edildi. Evde parmak izine rastlanmamasının ardından soruşturmayı derinleştiren polis, Ö.A.'nın kaybolması olayıyla ilgili teknik takip altında tuttuğu Yunus K.'nin cinayet saatlerinde G.B'un evine girdiğini belirledi.

Bilirkişi tespit etti

G.B. cinayetine ilişkin davada, Bulut ailesinin avukatları, kayıp kadın Ö.A'nın banka kartıyla ATM'den para çeken kişinin elleriyle Yunus K.'nin ellerinin karşılaştırılarak bilirkişi tarafından bir rapor hazırlanması talebinde bulundu. Akusta'dan haber alınamamasının ardından talihsiz kadının banka kartıyla para çekilmesi sırasında ATM kamerasının kaydettiği görüntüleri inceleyen bilirkişi, parayı çekmeye çalışan kişi ile Yunus K.'nin aynı parmak ve el yapısına sahip olduğunu tespit etti. Bilirkişinin raporuyla, Akusta'nın kartıyla parayı çeken kişinin Yunus K. olduğunun kesinlik kazandığı ifade edilirken zanlının 2 cinayet ve kayıp Ö.A. ile ilginç bağlantılarının bulunduğu belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER