İzmir'de kamu çalışanları izni uzatıldı

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, şiddetli yağış sonucu yaşanan olumsuzluklar nedeniyle kamu çalışanlarına verilen yarım günlük idari iznin tüm güne uzatıldığını duyurdu.

İzmir'de kamu çalışanları izni uzatıldı

İzmir’de gece yarısından itibaren etkili olan sağanak, sel felaketine yol açtı. Birçok bölgede dereler taştı, araçlar sular altında kaldı. Mahsur kalan çok sayıda vatandaş, bulundukları bölgelerden ekipler tarafından kurtarıldı. Kentte 8 saatte şubat ayı ortalamasının üzerinde yağış düştü. Pek çok alt geçit ile yollarda da su baskını yaşandı.

İZİNLER TÜM GÜNE UZATILDI

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, şiddetli yağış sonucu yaşanan olumsuzluklar nedeniyle kamu çalışanlarının yarım gün izinli sayılacağını açıklamıştı. Köşger, Twitter hesabından yaptığı yeni açıklama ile izinlerin tüm güne çıkarıldığını duyurdu.

Köşger'in açıklaması şöyle:

Değerli İzmirliler Öncelikle yaşanan afet dolayısıyla geçmiş olsun.Yağışlar yer yer şiddetli olmak üzere yarın sabaha kadar devam edecek.Trafik kısmen rahatlamakla birlikte açılamayan noktalar bulunmaktadır. Bu sebeple kamu çalışanlarının idari izni tüm güne uzatılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER