İzmir'de hayırsever vatandaşların eğitime katkısı sürüyor

İzmir'de hayırsever vatandaşlar, özellikle deprem sonrasında açığa çıkan derslik ihtiyacının giderilmesi noktasında eğitime katkı sunmaya devam ediyor. Zor dönemde taşın altına elini koyan duyarlı vatandaşlar, kentin derslik ihtiyacı bulunan bölgelerinde okul yaptırarak İzmir'de eğitimin daha kaliteli fiziki şartlarda sürdürülmesine de destek oluyor.

İzmir'de hayırsever vatandaşların eğitime katkısı sürüyor

18 Derslikli Mehmet Çetin Taçyıldız İlkokulunun Temeli Atıldı

Bu doğrultuda, daha önce Taçyıldız Ailesi ile İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında İzmir Valiliği himayesinde protokolü imzalanan 18 derslikli Mehmet Çetin Taçyıldız İlkokulu için temel atma töreni düzenlendi.

Hayırsever aile tarafından Bornova Gürpınar Mahallesi'ne kazandırılan okulun temel atma töreni; Vali Yavuz Selim Köşger, hayırsever aile üyeleri, Bornova Kaymakam V. Dr. Kemal Kızılkaya ve İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi'nin katılımıyla gerçekleştirildi.

"En Büyük Zenginliğimiz Genç, İyi Eğitimli Nüfusumuz"

Törende konuşan Vali Köşger, "Her zaman söyleyegeldiğimiz bir şey var: millet olarak en büyük zenginliğimiz genç, iyi eğitimli nüfusumuz. Bizi biz kılan, bizi doğudan ve batıdan avantajlı kılan iyi eğitilmiş genç nüfusumuz. Ülkemizin istikbali bu gençler. Onları ne kadar iyi eğitirsek ne kadar donanımlı hale getirirsek kendi değerlerimizden kopmadan çağın bilgisi ile ne kadar donatabilirsek, milletler sahnesinde varlığımızı iftiharla devam ettirme hakkımız olacak." dedi.

"Hayırseverlerin Yaptıkları, Kazançlarının Helal Olduğunu Gösteriyor"

Eğitime yapılan bütün katkıların takdire şayan olduğunu dile getiren Vali Köşger, "Bu anlamda Taçyıldız Ailesi de güzel bir işe tevessül etti. Eskilerin söylediği bir söz var: 'Paranın nereden geldiğini anlamak için araştırma yapmanıza gerek yok. Nereye harcanıyor, ona bakın.' Para helalinden gelmişse helale gidiyor, iyi işlerden, hayırdan gelmişse hayra gidiyor. Taçyıldız ailesinin ve diğer tüm hayırseverlerin yaptığı işler gerçekten kazançlarının da helal olduğunu gösteren, alın teri ile kazanıldığını gösteren ve milletin geleceğine yatırım yapma anlamında da çok güzel çok hayırlı işlere gitmesi anlamında da takdir şayandır. Taçyıldız ailesine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Taçyıldız Ailesi Gibi Hayırseverlerden Destek Bekleniyor

Taçyıldız Ailesi'nin bu desteğinin, zaman ve mekân itibarıyla en ihtiyaç duyulan noktada, depremin akabinde sunulmuş olmasının, çok kıymetli olduğunu kaydeden Vali Köşger, "Zamanlama itibarıyla İzmir'imizin ihtiyaç duyulan bir noktasında bir hayır yapılıyor. Hakikaten isabetli bir iş olmuş. Vesile olanlardan Allah razı olsun. Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir. Bu güzel yatırımı yapan, gerçekleşmesine vesile olan Sayın Çetin Taçyıldız'a, muhterem eşlerine ve ailelerine teşekkür ediyoruz. Babalarına rahmet diliyoruz. Allah, 18 derslikli bu okulun devamını getirsin. Arka tarafta 24 derslikli iki okul için yer var. Hayırseverleri bekliyor. Devletimiz güçlü çok şükür. Zaman içerisinde eksik okullar yapılacak. Ancak eğitime değer veren, çocuklarını önemseyen hayırsever ailelerimizin desteği ile bir an önce eğitim alanındaki fizikî imkânların iyileştirilmesine ihtiyaç var."

Hayırsever - Özel Sektör İş Birliği Süreci Hızlandırıyor

Hayırsever vatandaşların, özel sektör marifetiyle daha pratik şekilde, bir yaz döneminde derslikleri inşa ettirip eğitim dönemine yetiştirebildiğini vurgulayan Vali Köşger, "Bizler de kendilerini teşvik ediyoruz. Bugün burada çok güzel bir işe imza atıldı. Zamanlama mükemmel, mekân seçimi mükemmel, Allah kabul etsin ve devamını getirsin. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Milli eğitim camiamıza hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

Tören; Vali Yavuz Selim Köşger, Taçyıldız Ailesi üyeleri ve diğer katılımcıların, birlikte derslik temelini atmasıyla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER