İzmir Atlı Polis Eğitim Merkezi'ne büyük destek

B'equine Binicilik Kulübü sahibi Begüm Yaraş Coşkun, birçok yarışta birinci olan ve değeri yaklaşık 50 bin euro olan şampiyon atı Enzo’yu İzmir Atlı Polis Merkezi'ne hediye etti.

İzmir Atlı Polis Eğitim Merkezi'ne büyük destek

Spor müsabakaları, toplumsal olaylar ve sahillerde İzmirlilerin görmeye alıştığı atlı polis birlikleri, yakın zamanda taşındığı yerleşkede hizmet vermeye devam ediyor. Yerleşkenin son üyesi ise 'Enzo' isimli, Hollanda cinsi at oldu. Yurt içinde birçok yarışta derece alan ve değeri 500 bin lira olan 'Enzo', artık İzmirlilerin güvenliği için görev yapacak.

İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, 'Enzo'yu teslim alirken Begüm Yaraş Coşkun'a teşekkür ederek, "'Enzo' bizim en büyük atımız oldu. Eğitimin ardından İzmir sokaklarında olacak. İzmir Emniyet Müdürlüğü olarak hayvanları çok seviyoruz. Şehrin güvenliğini sağlamak için köpeklerimiz ve atlarımız var. Begüm hanımın 'Enzo'su artık hepimizin ve İzmirlilerin 'Enzo'su oldu" diye konuştu.

En sevdigi şampiyon atlarındarından biri olan Enzo’yu güvenli ellere teslim ettiğini belirten Begüm Yaraş Coşkun, “Enzo'yla 6 yıldır birlikteyiz. Katıldığı bir çok yarışta çok önemli dereceler aldı. Enzo’yu İzmir polisine hediye ederek bizim güvenliğimizi sağlayanlara bir nebze de olsa teşekkür etmek istedim. Onlar da sağ olsunlar, bu isteği geri çevirmedi. Bu sayede İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'ne destek olmak istedim. 'Enzo'yu satabilirdim ama bu şekilde kendi şehrime katkı sağlamak istedim. Umarım bu davranış örnek olur" diyerek bundan sonrada B’equine Kulübü ve Atlı Polis Eğitim Merkezi'yle iş birliği bu alanda devam edecek.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 14:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
cihat coşkun
cihat coşkun - 1 yıl Önce

güzel kızım harika bir iş yapmışsın,seninle gurur duyuyoruz.

Fatma Ayhan
Fatma Ayhan - 1 yıl Önce

Tebrik ederim
Başarılar dilerm
İzmirlilere hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER