İstanbul'dan İzmir'e 'deprem' desteği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı 'Bir Kira Bir Yuva' kampanyasına 1 milyon 200 bin lira nakdi destekte bulundu.

İstanbul'dan İzmir'e 'deprem' desteği

BEN HABER -

İzmir’de 30 Ekim tarihinde meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremin ardından, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından depremde evleri zarar gören vatandaşlar için başlattığı ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyasına İstanbul’dan destek geldi.

Gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına İBB iştirak şirketleri 1.200.000 TL nakdi yardımda bulunarak 120 ailenin 1 yıllık kirasını karşılamıştır. İzmir ile dayanışmayı her daim yüksek tutacağız” dedi.

SOYER'DEN TEŞEKKÜR

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, İmamoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “İzmirliler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sn. Ekrem İmamoğlu Başkanımızın bu katkısını hiçbir zaman unutmayacak. İstanbul'a 4.407.284 teşekkür gönderiyoruz. Her şeyin çok güzel olacağına artık daha çok inanıyoruz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER