Institut français İzmir’den okullarda işbirliği

Institut français Türkiye İzmir şubesi, birlikte başarılı etkinlikler gerçekleştirdiği İzmir Saint Joseph Lisesi ve İzmir Tevfik Fikret Lisesi ile işbirliğine devam edecek. Bu yıl öncekilerden farklı olarak, uzun süredir devam eden işbirliklerini resmileştirmek adına sözleşme imzalandı.

Institut français İzmir’den okullarda işbirliği

 
İzmir Saint Joseph Lisesi Müdürü Jacques Augereau, İzmir Tevfik Fikret Lisesi Müdiresi Dürrin Toksöz ve Institut français İzmir Müdürü José- Maria Queirós bir araya geldi. Aynı zamanda görüşmede Institut français İzmir Müdürü José- Maria Queirós tarafından okul müdürlerine Fransız Avrupa ve Dışişleri Bakanlığı tarafından belgelenmiş “France Education Sertifikası” ve Fransızca eğitim dilinde “Mükemmellik Markası” takdim edildi.
 
Institut français İzmir Müdürü José- Maria Queirós, sözleşmeler doğrultusunda Fransa Büyükelçiliği’nin desteğiyle İzmir Saint Joseph Lisesi ve İzmir Tevfik Fikret Lisesi personel ve öğrencilerinin Fransızca kursları alması için gerekli düzenlemeleri üstlenmeye devam edeceklerini söyledi. Maria Queirós, “İzmirlilerin ihtiyaçlarına ve isteklerine uygun dil eğitimi, kültürel faaliyetler ve sanatsal değişim etkinlikleri sunarak, Fransa ve Türkiye arasında köprü olmaya devam edeceğiz” dedi.
 

En yeni ve eğlenceli teknikler
Institut français Türkiye İzmir şubesinin, yabancı dil öğretiminde yetkin bir rol aldığını belirten Maria Queirós, “Fransızca’yı İzmirlilere en yeni ve en eğlenceli tekniklerle öğretiyoruz. Bir yandan bölgedeki eğitim kurumlarıyla eğitimde işbirlikleri yapıyor, diğer yandan yerel partner kurumlarla birlikte sanatsal projeleri desteklemeye devam ediyoruz. Sinema salonu, sergi salonu ve kütüphanemiz sayesinde çok sayıda Fransızca belgesel film, kitap, müzik yayınlarının İzmirlilere ulaşmasını sağladığımız için de ayrıca mutluyuz. Tüm İzmirlileri kurslarımıza bekliyoruz” diye konuştu. 

Fransızca kursları hakkında [email protected] adresinden veya 0232 466 00 13 – 14 numaralı telefonlardan bilgi alınabilir.
 
Dünyada Fransızca
Fransızca, 5 kıtada konuşulan ve dünyada en çok öğrenilen ikinci dil olması sebebiyle, büyük bir ilgi görmektedir. Aynı zamanda, uluslararası ilişkilerde kullanılan resmi dil olup, Türkiye’de 500’den fazla şirketin eleman alımlarında tercih ettiği ilk dildir. 2018 yılında 300 milyon kişi Fransızca konuşurken, bu sayının 2050 yılında 800 milyona erişeceği öngörülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER