Hollanda Vizesi Almanın En Kolay Yolu: Vize Başvuru Merkezi

Karayipler’in bir kısmında ve Batı Avrupa bölgesinde yer alan Hollanda Krallığı, Türkiye Cumhuriyeti de dahil olmak üzere çok sayıda ülke vatandaşının oldukça ilgisini çeken ülkelerin başında yer almaktadır. Güçlü ekonomisi, eğitim imkanları, dini çeşitliliği, sportif faaliyetleri, eğlence hayatı, kültür ve sanat etkinlikleri gibi etmenler bu durumun temel sebepleri arasında yer almaktadır. Bir Schengen ülkesi olan Hollanda, her sene dünya çapından binlerce konuğa ev sahipliği yapmaktadır.

Hollanda Vizesi Almanın En Kolay Yolu: Vize Başvuru Merkezi

Hollanda’ya gitmek isteyen tüm bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Aynı zamanda Hollanda Konsolosluğu, istisnai durumlar haricinde bireysel Schengen vizesi başvurularını da kabul etmemektedir. Bu nedenle umuma mahsus pasaport sahiplerinin Hollanda vizesi almak için başvuru prosedürlerini yerine getirmeleri gerekmektedir. Gri, yeşil, kırmızı ve siyah pasaport sahipleri ise her 180 günün 90 gününde ülkeye vizesiz giriş yapma hakkına sahiptir.

Hollanda vizesi alma işlemleri, her zaman için çok kolay olmamaktadır. Çünkü ABD, Almanya ve Fransa vizesi işlemlerinde gibi; Hollanda vizesi alma süreci de çok aşamalı işlemler ve karmaşık takip süreçlerinden meydana gelmektedir. Yapılan hatalı işlemler ise vize reddi yanıtı alınmasını kaçınılmaz hale getirmektedir. Bu nedenle özellikle ilk kez vize başvurusu yapacak olan kişilerin vize danışmanlığı hizmetlerinden yararlanmaları tavsiye edilmektedir. Böylece yaşanması muhtemel olan vakit ve kayıplarının önlenmesi mümkün bir hale gelecektir.

50 senedir alanında uzman kadrosu ve profesyonel konsolosluk ilişkileri ile danışmanlık hizmetleri sunan Vize Başvuru Merkezi ailesi, birçok dünya ülkesinde olduğu gibi Hollanda vizesi almak isteyen kişilere de cazip avantajlar sunmaktadır. Tüm sürecin profesyonel ve prosedürlere uygun şekilde yönetilmesi sayesinde kişiler, başvurularından olumlu yanıt alma şansına sahip olmaktadır.

Hollanda Ziyaretleri İçin Başvurulması Mümkün Olan Vize Türleri
Hollanda vize türleri, kişilerin seyahat amaçlarına uygun olacak şekilde sınıflandırılmaktadır. Aynı zamanda gerekli olan başvuru evrakları ve kanıt belgeleri de başvuru yapılacak olan vize türüne bağlı olarak farklılık göstermektedir. Hollanda yetkilileri tarafından başvuru hakkı sunulan vize türlerinin ise kısaca şu şekilde açıklanması mümkündür:

●    Turistik Hollanda Vizesi: 180 gün içerisinde en fazla 90 gün süreyle Hollanda sınırları içerisinde kalınmasını sağlayan vize türüdür. Ancak izin verilen süre, başvuru dilekçesinde talep edilen tarih aralıkları ile kısıtlanmaktadır. Bu nedenle vize onayı alan her kişinin 90 gün boyunca Hollanda’da kalma hakkı bulunmamaktadır.

●    Ticari Hollanda Vizesi: Ticari amaçlı toplantılar, konferanslar, seminerler ve fuarlar gibi etkinliklere katılım izni sunan vize türüdür. İstenen evraklar ise başvuru sebebine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. 180 günlük periyotlar içerisinde en fazla 90 gün süreyle ülkede kalma izni sağlamaktadır.

●    Hollanda Aile Ziyareti Vizesi: Aile, akraba ve arkadaş ziyaretlerinin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan vize türüdür. Bu vize başvurularında olumlu sonuç alınabilmesi için mutlaka ülkede ikamet eden yakının, başvuru sahibine davetiye mektubu göndermiş olması şartı bulunmaktadır.

●    Hollanda Şoför Vizesi: Türkiye’de kayıtlı olan araçlar ile uluslararası yolcu ve yük taşımacılığı yapan kişilerin alması gereken vize türüdür. C tipi vize olarak da adlandırılan bu izin ile her 180 gün içerisinde en fazla 90 gün boyunca Hollanda’da kalma hakkı sunulmaktadır.

●    Hollanda Gemici Vizesi: Kısa süreli C grubu vize olarak da bilinmektedir. Ülkeye giriş izni sunulan bu vize türü ile Hollanda limanlarında bulunan bir gemiye görev amaçlı binilmesi mümkün olmaktadır.

●    Kısa Dönem Schengen Vizesi: Kişilerin Hollanda sınırları içerisinde düzenlenen kültürel, sanatsal, bilimsel, sportif ya da akademik etkinliklere katılmasına imkan tanıyan vize türüdür. 90 gün geçerliliği bulunsa da etkinlikten kısa süre sonrasında kişilerin ülkeden ayrılmaları talep edilmektedir.

●    Hollanda Antilleri Vizesi: Antiller ve Antilles olarak da adlandırılan Karayipler’e giriş yapmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize türü ile Karayipler’in yalnızca Hollanda Krallığı sınırlarına dahil olan bölgelerine giriş yapılması mümkündür.

●    Hollanda Öğrenim ve Staj Vizesi: Genellikle yaz ayları içerisinde düzenlenen staj programları ya da eğitimlere katılım göstermek isteyen kişiler tarafından başvurulması gereken vize türüdür. Bu vize onayının alınması halinde kişilerin 90 gün süreyi aşmayacak şekilde ülkede kalmaları mümkündür. Ancak genel olarak eğitim ve staj programları tamamlandıktan kısa süre sonrasında kişilerin vatandaşı oldukları ülkelere geri dönmeleri talep edilmektedir.

●    Hollanda Uzun Süreli Vizeleri: D tipi vize grubu olarak da adlandırılan vize türüdür. Hollanda’da 90 günün üzerinde kalması gereken kişilerin başvurmaları gereken vizedir. Uzun dönemli eğitim programları ve aile birleşmesi gibi durumlar karşısında uzun süreli oturum izni sağlamaktadır.

Hollanda vize türlerinin doğru şekilde seçilmesi, kişilerin ülkeye sorunsuz şekilde giriş yapma izni alması açısından en önemli kriterlerin başında yer almaktadır. Bu nedenle başvuru süreci öncesinde mutlaka vize türlerinin ve gerekliliklerinin detaylı şekilde incelenmesi gerekmektedir. Aksi halde başvuru olumsuz şekilde sonuçlanacak ve kişilerin tüm işlemleri ve masrafları bir kez daha yapmaları gerekecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER