Hıncal Uluç, Galatasaraylı Marcao olayında suçu kimde buldu?

Süper Lig'in 1. haftasında oynanan Giresunspor-Galatasaray maçında Marcao, Kerem Aktürkoğlu'na kafa atıp yumruk savurmuştu. Uluç, olayda suçun Terim veya Marcao'da olmadığını, asıl suçlunun Başkan Burak Elmas olduğunu yazdı.

Hıncal Uluç, Galatasaraylı Marcao olayında suçu kimde buldu?

Süper Lig'in 1. haftasında oynanan Giresunspor-Galatasaray maçında Marcao, Kerem Aktürkoğlu'na kafa atıp yumruk savurmuştu. Sonrasında ise Galatasaray, Marcao'yu kadro dışı bıraktı, Federasyon da disipline sevk etti.

Sabah yazarı Hıncal Uluç, "Galatasaray’da sorun Marcao değil, Burak Elmas!.." başlıklı yazısında Fatih Terim'in maç sonu açıklamalarına değinerek, "Bu durumda, 1 numaralı sorumlu Marcao değil, Fatih Terim mi oluyordu?. Hayır!. 1 numaralı sorumlu, Galatasaray'da Başkan olmadığını bir kere daha gösteren Burak Elmas oluyordu.." dedi.

"FENER'DE BİR BAŞKAN VARDI AMA..."

2018 yılında Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Akhisar maçı sonrası takımı uçak yerine otobüsle İstanbul'a gönderdiğini hatırlatan Uluç, "Galatasaray'da Marcao'nun cezası ise, havaalanına takımla gelmemek oldu, o kadar. Önceden taksiyle yollandı. Birlikte otobüse binmediği takımla aynı uçağa bindirildi. Ona, 'Bu takımla seyahat etme hakkına sahip değilsin. Haydi otobüse' diyen bir Ali Koç yoktu, Giresun'da.. Neden?. Çünkü, ne kadar kızılsa ve ne kadar ağır eleştirilse bile, Fener'de bir Başkan vardı, ama Galatasaray'da ne yazık ki, yoktu. Göstermelik olarak bile yoktu..." ifadelerini kullandı.

Uluç'un yazısının ilgili bölümü şöyle:

Bodrum-Alaçatı arasındaki 400 kilometrelik yolu 4 saatte gelirken kendine gelemeyen ve en yakın kişisel dostu Yüzevler Sabahattin'in dükkânını darmadağın etmek için basan Fatih Hocam için, 50 metrede kendine gelememek, öfkesine hâkim olamamak ve takım arkadaşını dövmek neydi ki?. 

Hocam "Ne olacak?" diyenlere, "Sabah ola hayır ola" diye cevap verdi..

"Hele bir İstanbul'a dönelim. Orda çözeriz. İkisi de iyi oyuncu bunların.

"UMURUNDA OLAN..."

Marcao önce Kerem'den, sonra takım arkadaşlarından, sonra da tüm Galatasaray camiasından özür diler" diye de kafasındaki çözümü önerdi.
Galatasaray'ın gelenek ve görenekleri, "Batı'ya açılan pencere" oluşu umurunda değildi. Umurunda olan, stoperini kaybetmemekti.

Önemli olan puan almak, önemli olan kupa kaldırmaktı.

Bu durumda, 1 numaralı sorumlu Marcao değil, Fatih Terim mi oluyordu?.

Hayır!.

1 numaralı sorumlu, Galatasaray'da Başkan olmadığını bir kere daha gösteren Burak Elmas oluyordu..

Genç, tecrübesiz ve daha işbaşına gelir gelmez, hayranı olduğu Fatih Terim'e kulübün anahtarlarını hem eylem, hem de söylemleri ile teslim ettiğini gösteren Burak Elmas...

Yazının tamamını okumak için tıklayınız...

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2021, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER