Havalar ısındı, satışlar patladı!

Hava sıcaklığının artmasıyla İzmir'de şapka ve bandanalara olan ilgi arttı. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak isteyenler, rengarenk şapka satışı yapan dükkanların yolunu tuttu. Kimileri her kıyafetine farklı renklerde şapka ararken, kimileri de sezonun modası olan taşlanmış kumaştan şapkaları tercih etti.

Havalar ısındı, satışlar patladı!

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak isteyenler, şapka ve bandana satışlarını artırdı. Tarihi Kemeraltı Çarşısı’ndakiler başta olmak üzere farklı renk ve modellerde şapka ve bandana satışı yapan dükkanlar kalabalıklaştı. Bu sene en çok tercih edilen şapkanın taşlanmış kumaştan yapılanlar olduğu açıklandı. Öte yandan yüzlerini güneş ışınlarından korumak isteyen vatandaşlar, bandana şapka ve plaj şapkalarına da ilgi gösterdi. Aynı zamanda bileğe ve boyna bağlanan bandanalar, çok amaçlı kullanımları nedeniyle bu yıl çok satılan modeller arasına girdi. Kemeraltı Çarşısı’nda kadın şapkalarının fiyatları 10 ile 60 TL arasında değişirken, erkek şapkaları ise 10 ile 40 TL arasında değişiklik gösteriyor. Fiyatı en yüksek şapkalar ise kadınlara özel üretilen taşlı modeller oldu.

‘ERKEKLER KEPLERİ TERCİH EDİYOR’
Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda 24 yıldır şapka satışı yapan Birol İzci, "Turizm sezonunun başlamasıyla şapka satışları hızlanıyor. Her yıl genellikle okulların kapanmasıyla satışlarımız artar ve yaz boyunca da devam eder. Erkekler genellikle kepleri tercih ediyor. 'Basic' olarak isimlendirdiğimiz düz renk modellerin yanı sıra baskılı modeller de ilgi görüyor. Kadınlar da plaj modellerinden satın almaya başladı. Güneşten korunmak için en önemli aksesuarlardan biri olan şapkayı yazın kullanmamak neredeyse imkansız" dedi.

BANDANA ŞAPKALARA İLGİ
Dükkanda yoğunluğun arttığını belirten şapka satıcısı Okan Özgün ise, "Bu sezon taşlanmış kumaştan yapılan şapkalar moda oldu. Eskitme gruplarının üzerlerinde baskı bulunuyor ve bunları yurt dışından temin ediyoruz. 'Basic' modeller ise her zaman satıyor. Kimileri her kıyafetine göre ayrı şapka takmak istiyor, kimileri de günlük yaşamında bilinen modelleri kullanıyor. Aynı zamanda bandana şapkalar da son zamanlarda çok tercih ediliyor. Bandanaların birçok fonksiyonu var. Boyna, bileğe bağlanabiliyor ve şapka gibi kullanıldığında yüzü serin tutuyor. Kadınlar taşlı modelleri de tercih ediyor" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER