Hava şartları İzmir'e afeti yaşattı!

İzmir'de kuvvetli lodos nedeniyle çok sayıda ağaç devrildi, bazı yapıların çatıları uçtu.

Hava şartları İzmir'e afeti yaşattı!

Akşamdan itibaren etkili olan rüzgar nedeniyle kent genelinde çok sayıda ağaç devrildi, bazı iş yerleri ve evlerin çatıları uçtu, reklam panoları ve yol tabelaları devrildi.

Vapur ve arabalı vapur seferlerinin geçici süreyle iptal edildiği kentte, Karşıyaka'daki deniz yükselmesi sonucu Yunuslar ile Alaybey arası tramvay seferleri yapılamıyor. Yolcular belediye otobüsleri tarafından taşınıyor.

DEVRİLEN AĞAÇ KESİLEREK YOL AÇILDI
Bornova ilçesi Yeşilova Mahallesi'nde 4088 Sokak'ta bir ağaç yola devrildi. Vatandaşlar ağacı keserek yolu trafiğe açtı.

Vatandaşlardan Aykut Köprülü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ağacın devrileceğini fark ettiklerini ve çevredeki insanları uyardıklarını söyledi. 2-3 dakika sonra ağacın devrildiğini anlatan Köprülü, "Mahalleden arkadaşlar kendi makineleriyle ağacı kesti." dedi.

METEOROLOJİ'DEN UYARI


Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölgede kuvvetli lodos 70-80 kilometre hıza ulaşabilecek.

Öte yandan bu gece başlayacak kuvvetli yağışın yarın akşama kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor. 

Kuvvetli lodosla toz taşınımından dolayı görüş mesafesinde düşüş yaşanabileceği ve çamur şeklinde yağış olabileceği kaydedildi. 

TRAMVAY SEFERLERİ DURDU

Deniz seviyesi yükseldi. Karşıyaka ilçesinde de fırtına nedeniyle denizde su seviyesi yükseldi. Seviyenin yükselmesi nedeniyle tramvay seferleri durdu. Özelikle, Yunuslar-Alaybey arası tramvay seferleri yapılamadı ve yolcular otobüsler tarafından taşındı. Bazı ilçelerde de şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. 

Vatandaşların olumsuzluklara karşı tedbir alması gerektiği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER