Hastaneye gidecekler dikkat! Randevulara kota getirildi iddiası!

Sağlık Bakanlığı tarafından bakanlığa bağlı hastanelere vatandaşa kota getirildi iddiası gündeme yansıdı.

Hastaneye gidecekler dikkat! Randevulara kota getirildi iddiası!

Sağlık Bakanlığı tarafından bakanlığa bağlı hastanelere vatandaşa kota getirildi. Buna göre vatandaş kamu hastanelerinden 1 ay içerisinde üçten fazla randevu alamayacak. Konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan bir açıklama gelmezken, doktorlar Ergün Demir ve Güray Kılıç bakanlık tarafından hastanelerin bilgi işlem merkezlerine bilgi verdiğini iddia etti.

Doktor Demir ve Kılıç'ın iddialarının ardından, MRHS hastane randevu sistemine girdiğimiz zaman 3 randevu kotası vatandaşların karşısına çıktı.

Sabah saatlerinde hastane randevu sisteminde "30 günde en fazla 3 randevu alabilirsiniz" açıklaması öğleden sonra sistemde değiştiği görüldü.

Sistemde yeni açıklama "Aktif 3 randevunuz bulunmaktadır. Randevunuz gerçekleştikten sonra yeni randevular alabilirsiniz." şeklinde yansıdığı iddia edildi.

Bakanlıktan 'aylık 3 hastane randevusu' iddiasına yalanlama 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada; bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan 'Hastane randevuları, aylık 3 randevu ile sınırlandırıldı' iddiaları üzerine açıklamaya gerek görüldüğü belirtilerek, "Bakanlığımızca MHRS randevularına yönelik herhangi bir yeni düzenleme yapılmamış olup kota getirilmesi söz konusu değildir. Halihazırda mevcut uygulamaya göre, MHRS'de bir kişinin aktif olarak üç randevusu bulunabilmektedir. Bu üç randevuya, kontrol muayeneleri dahil değildir. Kişi muayene oldukça, yeni randevu almasına bir sınırlama yoktur. Ayrıca randevu cetveline dair planlama aylık değil 15 günlük yapılmaktadır" denildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2022, 22:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER