Hastanelerde randevu sıkıntısı çözülüyor! Cumhurbaşkanı talimat verdi

Korona pandemisi döneminde hastanelerde muayene sürelerinin uzaması, vatandaşların randevu bulamamasına neden olmuştu. Randevu alamayan vatandaşların isyanı, AK Partili vekiller tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktarıldı. Erdoğan, bu sorunun çözülmesi için kurmaylarına çalışma yapmaları talimatını verdi.

Hastanelerde randevu sıkıntısı çözülüyor! Cumhurbaşkanı talimat verdi

İstanbul'daki kamu hastanelerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle Merkezi Hekim Randevu Sistemi ve Alo 182 üzerinden randevu bulmak oldukça zor bir hale gelmişti.

RANDEVU BULAMAMAK VATANDAŞI İSYAN ETTİRDİ

İstedikleri bölümlere bir türlü randevu alamayan vatandaşlar da şikayetlerini internet ortamındaki platformlarda dile getirmişti. Vatandaşın isyan ettiği konu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti milletvekilleriyle yaptığı toplantıda gündeme geldi.

VEKİLLER DURUMU AKTARDI

Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda bazı vekiller, korona sebebiyle hastanelerde muayene sürelerinin uzamasının randevu almayı zorlaştırdığını aktardı. Konuyla ilgili diğer detayları da aktaran partililer, yığılmaların yaşandığı konusunda vatandaşlardan bazı şikâyetlerin geldiğini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a söyledi.

TALİMAT VERDİ

Konuyla ilgili hemen harekete geçilmesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, acil bir çalışma yapılması için kurmaylarına talimat verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2022, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER