Hafta sonu yasağı, 'lafta' kaldı!

56 saatlik hafta sonu sokağa çıkma yasağı kısıtlaması cuma akşamı itibarı ile başladı. Yasakların gevşemesine ilişkin gözler yarınki Kabine Toplantısı’na çevrilmişken, yasağa rağmen park ve bahçelere akın eden vatandaşlar dikkatlerden kaçmadı.

Hafta sonu yasağı, 'lafta' kaldı!

BEN HABER -

Koronavirüs salgını ve yasaklarla geçen 1 yılın ardından, gözler yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde gerçekleşecek olan Kabine Toplanısı’na çevrildi.

Koronavirüs salgınında yeni bir viraja girileceğinin habercisi olan bu toplantıdan; salgın tedbirleriyle ilgili kritik kararların çıkması; ‘düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli’ olmak üzere kategorize edilen illerde, salgının seyrine göre kısıtlamaların kaldırılması bekleniyor.

VATANDAŞ ERKEN DAVRANDI

Yarınki Kabine Toplantısı’ndan hafta sonu kısıtlamaları ile ilgili kararların da çıkmasını bekleyen vatandaşlar, çıkacak kararları beklemeden soluğu park ve bahçelerde aldı.

Karşıyaka’da bulunan bir parka, çok sayıda vatandaş ve çocuk adeta ‘akın’ etti. Yasağa rağmen dışarıda ve sosyal mesafeye uyulmaksızın yürüyüşlerin yapıldığı parkta, balon satan esnafların bile olması dikkat çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER