Fatih Altaylı'dan Süleyman Soylu'ya: Siz de pek iyimsermişsiniz!

Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından annesine küfür eden bir kişinin serbest bırakılmasına tepki göstermişti. Fatih Altaylı, "fiilini gerçekleştireni serbest bırakan bu Adalet anlayışı sözünü mü tutuklu yargılayacaktı" ifadelerini kullandı.

Fatih Altaylı'dan Süleyman Soylu'ya: Siz de pek iyimsermişsiniz!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından annesine küfür eden bir kişinin serbest bırakılmasına tepki göstermişti.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "fiilini gerçekleştireni serbest bırakan bu Adalet anlayışı sözünü mü tutuklu yargılayacaktı Süleyman Bey?" diye sordu. 

Altaylı'nın bugünkü "Tepkileşim" başlıklı köşe yazısı şöyle:

"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya üzerinden kendisine ve aile büyüklerine yönelik galiz ifadeler kullanan bir terbiyesizin tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmesine tepki gösteriyor. Haklı mı? Haklı. Zaten artık hepimizin hayatı, bu pisliklere “haklı” tepkiler göstermekten ibaret oldu.

Mesela Mardin’de 16 yaşındaki bir genç kız, yurt dışından dedesinin evine tatile geldi. Evde iki gün boyunca amcasının tecavüzüne uğradı. Kaçıp polise gitti. Tecavüzü anlattı. Polis amcayı yakaladı. Çıkarıldığı mahkeme yeğenine tecavüz eden amcayı “tutuksuz yargılanmak üzere” serbest bıraktı. Ailenin geri kalanı tecavüzcü amcayı hapishane önünde davul zurna ile karşıladı. Sonra ne mi oldu? 16 yaşındaki kız ve aklı başında herkes tepki gösterdi. Bu en yakın ve en utanmazca örnek olduğu için veriyorum.

Açın bakın arşivlere. Türkiye’nin adalet anlayışını görün. Tacizciler serbest bırakılır. Tecavüzcüler serbest bırakılır. Kadın katilleri serbest bırakılır.

Sarhoşken kullandığı otomobil ile bir aileyi yok edenler corona bahanesi ile serbest bırakılır. Parti genel başkanını linç etmeye çalışanlar serbest bırakılır. Gazeteciyi öldüresiye dövenler serbest bırakılır. Tüm bunlar olurken bunları yazdığımız için anamıza, eşimize, çoluk çocuğumuza sövenler de serbest bırakılır.

Haklı olmasına haklısınız da, fiilini gerçekleştireni serbest bırakan bu Adalet anlayışı sözünü mü tutuklu yargılayacaktı Süleyman Bey? Siz de pek iyimsermişsiniz! Siz yine söven şerefsizi buldurmuş, yargı önüne çıkarmayı becermişsiniz en azından. Bizler onu bile yaptıramıyoruz. Daha doğrusu artık uğraşmıyoruz bile."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER