Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak 2021?

Milyonlarca emeklinin gözü 2021 Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatacak olan bayram ikramiyelerine çevrildi. Peki, Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak 2021, tarih belli oldu mu?

Emekli bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak 2021?

Kurban Bayramı öncesi emeklilere ödenecek olan 1.100 TL ikramiye tutarının ne zaman hesaplara yatacağı merak ediliyor. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala emekli bayram ikramiyeleri için geri sayım başladı.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Her sene dini bayramlardan hemen önce vatandaşlara verilen bu ücret büyük bir nakdi destek sağlarken "2021 Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak, ne kadar, kaç TL?" soruları yanıt aramaya başladı. Kurban Bayramı arefesi 19 Temmuz Pazartesi. Bayramın birinci günü 20 Temmuz Salı günü idrak edilecek. 21-22-23 Temmuz Kurban bayramı tarihleri. Bayram Cuma günü sona erecek. Bayram ikramiyelerinin hangi tarihte yatırılacağı belli oldu. Emeklilerin bayram ikramiyeleri ve aylıklarının ödeneceği tarih belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Emeklilerimizin temmuz ayı emekli aylıkları ile bayram ikramiyelerini kurban bayramı öncesinde ödeyeceğiz. Aylıklarında Ocak - Temmuz dönemi TÜFE oranını baz alarak yüzde 8,45 oranında artış yapıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2021, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER