Dokuz Eylül Rotary’den mobilya ustasına meslek ödülü

Dokuz Eylül Rotary Kulübü, İzmirli mobilya ustası Hüseyin Narlı’ya "Meslek Ödülü"ü verdi.

Dokuz Eylül Rotary’den mobilya ustasına meslek ödülü

Dokuz Eylül Rotary Kulübü'nün düzenlediği online toplantıda konuşan Narlı, bu ödülün 57 yıllık meslek hayatı boyunca aldığı ilk ödül olduğunu söyledi. 1964 yılında İzmir Alsancak’ta mobilya imalatı yapan Kemal Çekiçvuran yanında mobilya dünyasına giriş yapan Narlı “O tarihten beri ustamdan öğrendiklerimi, kendi atölyemde en iyi şekilde uygulamaya çalışıyorum. Bu ödül benim için büyük bir gururdur” diye konuştu.

Narlı, özel mobilya imalatının zevkli ve talep gören bir iş olmasına rağmen gençler tarafından tercih edilmediğini belirterek “Atölyede çalıştıracak genç eleman bulamıyoruz. Çıraklık neredeyse kalktı, talebelerin mesleki bilgi yetersizliği var, atölyede 45 yaşın altında çalışanımız yok. Keresteye hayat veren mobilya sanatı yok olmaya doğru gidiyor. Endişeliyiz, dört gözle tedbir alınmasını bekliyoruz” diye konuştu.

Dokuz Eylül Rotary Kulübü Başkanı Betül Elmasoğlu ise meslek hayatı boyunca yaptığı çalışmalarla Narlı’nın meslektaşlarınıza örnek olduğunu belirterek “İş ve meslek onurunuzu yüceltecek katkınızı takdir ediyor, sunduğumuz ödül ile bu onuru gelecek kuşaklara aktaracak olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER