DEÜ minik kalpleri unutmadı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Araştırma Uygulama Hastanesi Onkoloji Servisi’nde tedavi gören çocuklar için üniversitenin Balçova’daki sağlık ve sanat yerleşkesinde Meyve Hasat Şenliği düzenlendi. Pandemi koşullarına uygun gerçekleştirilen programda çocuklar, yerleşke bahçesindeki ağaçlardan meyve topladı; aileleri ile birlikte gönüllerince zaman geçirdi. Minik kalpleri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Bu özel etkinlikte çocuklarımızın keyifli zaman geçirmelerini arzuladık. Daha güzel günlerde yine birlikte olacağız” diye konuştu.

DEÜ minik kalpleri unutmadı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörlüğü tarafından; DEÜ Araştırma Uygulama Hastanesi Onkoloji Servisi’nde tedavi gören çocuklar için Meyve Hasat Şenliği düzenlendi. Üniversitenin Balçova’daki sağlık ve sanat yerleşkesinde gerçekleştirilen etkinlikte, DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi(GSF)’nin üniversiteye kazandırdığı ağaçlardan meyve toplayan çocuklar, arkadaşları ve aileleri ile birlikte gönüllerince zaman geçirdi.

Küresel pandemi koşullarının dikkate alındığı programa katılan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, minik kalpları ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Geçtiğimiz yılda benzer bir etkinlik düzenlediklerini ve olumlu geri dönüş aldıklarını belirten Rektör Hotar, “Hastalığın getirdiği riskler ve küresel pandemi nedeniyle hastanemizde tedavi gören evlatlarımız, sosyal faaliyetlerden biraz uzak kaldılar. Bu yüzden de Rektörlük olarak, şenlik havasında bir etkinlik düzenlemek istedik. Böylece Güzel Sanatlar Fakültemiz tarafından İnciraltı’ndaki yerleşkemiz kazandırılan meyve bahçesinde, Meyve Hasat Şenliği’ni planladık ve gerçekleştirdik. Bahçemizi ziyaret eden çocuklarımız meyve topladılar, balon uçurdular, arkadaşları ve aileleri ile birlikte keyifli zaman geçirdiler. Bizler de onlara eşlik ettik; yüzlerindeki tebessümden mutluluk duyduk” dedi.

MORAL ÇOK ÖNEMLİ

Kanser gibi uzun soluklu tedavi gerektiren hastalıklarda; hastaların moral ve motivasyonunu yüksek tutmanın son derece önemli olduğunu kaydeden Rektör Hotar, “Söz konusu çocuk hastalar ise tedavi süreci daha da hassaslaşıyor. Bizler, hastanedeki hekimlerimizin tavsiyelerini ve bu konudaki yaklaşımlarını dikkat alıyoruz. Sonuçta insan hayatı ve sağlığı her şeyin üstünde bulunduğundan şifa olmak için gönüllere de dokunmak gerekiyor. Rektörlük olarak bizler de bu gerçeklikten hareketle kamusal sorumluluklarımızın gereği olan sosyal etkinlikleri düzenlemeye ve hastalarımıza destek olmaya çalışıyoruz” ifadesinde bulundu.

GELENEKSEL HALA GETİRECEĞİZ

Yeni normal ile birlikte sosyal izolasyonun ve kısıtlamaların önemli ölçüde kalktığını hatırlatan Rektör Hotar, sözlerini şöyle sürdürdü: “İki yıldır kontrollü şekilde yaptığımız bu etkinliği, önümüzdeki yıllarda geleneksel hale getirerek sürdürmeyi hedefliyoruz. Pandemi, çok şey öğretti; pek çok şeyin farkında olmamızı sağladı. Çocuklarımızla birlikte daha güzel günlerde bir araya gelmeye; onlara destek olmaya devam edeceğiz. Şenliğimizin düzenlenmesinde emeği geçen mensuplarımıza ve ailelerimize teşekkür ediyoruz. Çocuklarımıza acil şifa diliyor; hekimlerimize ve sağlık çalışanı arkadaşlarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER