"Demokrasinin olmadığı bu iklimde biz yokuz"

Küçük Kulüp Derneği Başkanı Emre Sarıgedik’in İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Başkanlığı adaylığından çekilmesinin ve Ali Erten'in yeniden başkan olmasının ardından; Sarıgedik'in ekibi 'Dinamik Grup'tan dikkat çeken bir açıklama geldi.

"Demokrasinin olmadığı bu iklimde biz yokuz"

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı'nın (İZVAK) seçimli olağan genel kurulu, geçtiğimiz Çarşamba günü yapıldı ve seçim öncesinde kulüp başkanlarının tam desteğini alan Ali Erten başkanlığındaki yönetim, üç yıl daha oy birliğiyle göreve getirdi.

Emre Sarıgedik çekildi, Erten tek aday olarak girdi

İZVAK tarihinin en geniş katılımıyla gerçekleşen genel kurulda; Ali Erten’in konuşmasının ardından yönetim kurulu seçiminin açık mı yoksa kapalı mı olması yönünde yönerge, üyelerin oylarına sunulmuş ve 100’e yakın üyenin, seçimin açık olması yönünde oy kullanması ve listedeki Tayyar Özdemir, İsmail Zambak, Hikmet Alcan ile Bahri Vreskala’nın listeden isimlerini sildirmesi üzerine diğer aday Küçük Kulüp Derneği Başkanı Emre Sarıgedik de listesini geri çekmişti.

"Dinamik Grup" olarak yola çıkan Sarıgedik'in ekibi, bugün sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımla, listeyi geri çekmelerine ilişkin çarpıcı bir açıklamada bulundular.

İşte o açıklama:

"DEMOKRASİNİN OLMADIĞI BU İKLİMDE BİZ YOKUZ"

Kendi sosyal medya hesabından da duyuruyu paylaşan Sarıgedik; "Biz Cumhuriyet çocukları olarak, demokrasi karşıtı oynanan bu tiyatroyu unutmayacağız. Kazanmak adına yapılan her yol mübahtır mantığı, vicdanları yaralamıştır. O günde dediğimiz gibi İzmir iklimi buysa demokrasinin olmadığı bu iklimde biz yokuz" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER