Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı iptal edildi

Türkiye'de kademeli normalleşmede ikinci aşama devam ediyor. Son gerçekleşen kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan yeni normalleşme kararlarını duyurmuş ve ''Temmuz ayında kısıtlama süreleri ve günleri, vaka ve vefat sayılarındaki değişime, aşılamada kat edilen mesafeye göre yeniden belirlenecektir'' ifadesine yer vermişti. Şimdi gözler; normalleşmede üçüncü aşamanın belirleneceği toplantıda.

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı iptal edildi

''Kademeli normalleşmede yeni kararlar alınacak mı, kısıtlamalar  gevşetilecek mi'' sorularının cevabı kabine toplantısının ardından yapılacak açıklamayla belli olacak. 

İki haftada bir gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın tarihi NATO Liderler Zirvesi nedeniyle öne çekilmişti. 

14 Haziran Pazartesi günü yapılacak zirve öncesinde, kabine toplantısı bugün yapılacağı duyurulmuştu. Ancak toplantının iptal edildiği açıkladı. 

BAKAN KOCA, AY SONUNU İŞARET ETTİ
Dün gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  önlemlerle ilgili olarak ''Esneme için hazirandan sonra değerlendirme yapılır" ifadelerini kullanmıştı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER