Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Kısıtlamalar geri geldi mi?

Erdoğan; merakla beklenen 'yeniden kısıtlamalar geri gelecek mi' sorusuna ilişkin; "Şehirlerdeki mevcut uygulamalar bir süre daha devam edecek" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Kısıtlamalar geri geldi mi?

İşte o açıklamalar:

Her sınıfta hangi normalleşme adımlarımızın atılacağını şeffaf şekilde açıklamıştık. Yeni normalleşme tedbirlerini sizlerle paylaşırken şehirlerimizin tedbirlere uymalarına göre kendilerinin karar vereceğini söylemiştik.

Sağlık Bakanlığımız salgının illerimizdeki seyrini yakından takip ediyor. Son 2 haftaki gelişmelerin üzerinde etraflıca d rduk. Kimi illerimizde görülen nispi vaka yükselişlerine rağmen hastaneye yatış, entübe ve yoğun bakıma yansımasını sevindirici gelişme olarak değerlendiriyoruz. Ted birlere özellikle uyulmasıyla ilgili denetimleri daha sıkı şekilde yürüterek süreci yakında takip edeceğiz.

Bugünkü toplantımızda şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık. Milletimizin yeni normalleşmenin ilk heyecanıyla kurallara riayet konusunda yeterli dikkati gösteremediğini düşünüyorum. İnşallah bundan sonra çok daha bilinçli ve dikkatli davranarak bu meselenin üstesinden hep birlikte geleceğiz.

Vatandaşlarımızın riski azaltmalarını, şehirlerini bu musibetten kurtulma mücadeleye destek vermesini rica ediyorum. Tedbirlere uymamamız sayesinde yeniden kısıtlamaların ve yasakların geleceğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın illerde mevcut risk uygulamasının bir süre daha devam edeceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 20:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER