CHP’de Menemen şoku! Karara itiraz edilecek

Menemen’de kura çekimiyle sonuçlanan başkanvekili seçimi iptal edildi. Mahkeme kura çekiminin yeniden yapılmasına karar verdi. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in, hukukçu kurmaylarıyla itiraz konusunu detaylı bir şekilde masaya yatıracağı ve karara itiraz edecekleri öğrenildi.

CHP’de Menemen şoku! Karara itiraz edilecek

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un yolsuzluk iddiaları üzerine tutuklanması ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasının ardından Menemen Belediye Meclisi’nde başkanvekili seçimi yapılmıştı. 

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Deniz Karakurt ile AKP’li Aydın Pehlivan’ın aday olduğu ve 4 tur şeklinde gerçekleşen seçimde eşitlik yaşanması sonrasında kura çekilmişti. Cam kavanoz içinde yapılan kura sonucunda CHP’li Karakurt’un başkanvekili seçilmesinin ardından AKP seçime itiraz edeceğini açıklamıştı. AKP tarafından Bölge İdare Mahkemesine yapılan itirazda karar çıktı. Mahkeme itirazı haklı bularak yürütmeyi durdurma kararı verdi. Mahkeme, kura çekiminin yeniden yapılmasına karar verdi.

İTİRAZ EDİLECEK
CHP, mahkemenin verdiği bu kararı, bir üst mahkemeye taşıyacak. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in, hukukçu kurmaylarıyla itiraz konusunu detaylı bir şekilde masaya yatıracağı ve karara itiraz edecekleri öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER