CHP ve AK Parti arasından 'aşı' polemiği

CHP PM Üyesi Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla AK Parti İl Başkanı Sürekli'nin Tepecik Hastanesi’nde aşı olduğunu öne sürdü, AK Parti'den ise yanıt gecikmedi

CHP ve AK Parti arasından 'aşı' polemiği

İzmir siyasetinde aşı polemiği yaşanıyor. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) Üyesi Devrim Barış Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla flaş bir iddiada bulundu. Çelik; AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve bazı il yöneticilerinin Tepecik Hastanesi’nde aşı olduğunu iddia ederek “AKP İzmir İl başkanı ve bir grup yöneticinin Tepecik Hastanesinde aşı oldukları söyleniyor. Bu haber doğru mu sayın il başkanı? Eğer doğruysa sormak isterim sağlık çalışanı mısınız, 65 yaş üstü müsünüz? Yoksa siz de sırasını beklemeyen torpillilerden misiniz?” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ'DEN YANIT

CHP'li Çelik'in bu paylaşımı sonrası AK Parti İzmir İl Başkanlığı, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

İşte o açıklama:

"Bazı CHP mensupları; İl Başkanımız Sayın Kerem Ali Sürekli ve il yöneticilerimizin aşı olup olmadıklarını merak etmekte; ayrıcalıklı olup olmadığını sorgulamaktadır. Bu sorulara yanıtımız şudur: 

İl Başkanımız Sayın Sürekli; kamuoyuna yaptığı bir açıklamasında, İzmir’deki siyasi partilerin il başkanları ile birlikte aşı olmak istediğini bizzat ifade etmiş ve bir çağrıda bulunmuştur. İfadesinin ve çağrısının arkasındadır.

Yani; kendisi henüz aşı olmamıştır! İl Başkanımız; yeri ve zamanı geldiğinde İzmirlilere örnek olacak bu adımı il başkanları ile birlikte atmak arzusundadır. Kimsenin şüphesi olmasın ki; İl Sağlık Müdürlüğümüz; hiçbir zafiyete izin vermeksizin, aşılama planlamasını yapmıştır ve başarı ile uygulanmaktadır"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER