CHP Liderinden 'Menemen operasyonu' açıklaması

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Fox tv'de katıldığı programda tutuklanan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu; "Hiçbir kimsenin gözünün yaşına bakmayız" dedi.

CHP Liderinden 'Menemen operasyonu' açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa etmesinin arından 'İhaleye fesat karıştırma ve tehdit' suçlarından tutuklanan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Hiçbir kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Öyle oturacaksınız köşeye döneceksiniz, yolsuzluk yapacaksın, cebinizi dolduracaksınız bizim kitabımızda bu yoktur" dedi.

İşte o açıklama:

Olay bize Menemen halkı tarafından duyuruldu. Duyurulduktan hemen sonra 3 milletvekilini görevlendirdik ve arkadaşlarımız orada halkla ve iddiaların hedefindeki kişilerle görüştü. Görüşmeler sonrasında il başkanımıza rapor geldi ve gelen rapor doğrultusunda biz de gereğini yaptık.

Hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Öyle oturacaksınız köşeye döneceksiniz, yolsuzluk yapacaksınız, cebinizi dolduracaksınız. Bizim kitabımızda bu yoktur. Biz çalışan belediye başkanlarımız ile gurur duyuyoruz. Türkiye'de ilkleri yapıyoruz aslında, ihaleleri canlı yayınlıyoruz, rahatsız oluyorlar. Ne olacak ayıp mı bu?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER