CHP Lideri'nden Erdoğan'a 'Aslı Özkısırlar' çıkışı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında; Geçtiğimiz günlerde İzmir'de hayatInı kaybeden Aslı Özkısırlar'ın 'hastanede yatak bulunamadı' iddiaları ile ilgili açıklamada bulunarak; "21'nci yüzyıl Türkiyesi’nde bu genç kızımıza yatak bulamadık ve hayatını kaybetti. Kim sorumlusu? Gene diyecek Bay Kemal sorumlusu… Bunun sorumlusu sensin sen, sen yönetiyorsun memleketi" dedi.

CHP Lideri'nden Erdoğan'a 'Aslı Özkısırlar' çıkışı

İzmir’de takı satarak geçimini sağlayan ve akciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Aslı Özkısırlar, 25 gün boyunca hastanede yatak bulamamış Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla isyan etmişti.

Tedavi için yatak ararken hayatını kaybeden Özkısırlar’ın ölümünde ‘ihmal’ tartışmaları devam ederken, konuya ilişkin tepkisini daha önce de dile getiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin bugünkü toplantsında da Aslı'yı unutmadı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun o sözleri:

"Yatarak tedavi olması lazım ancak bir türlü tedavi olamıyor. Sonunda da 'Nerdeyse 10 günden fazladır hastaneye yatış için bekliyorum. Yatak yok. Ama siz yapın kongrenizi. Benim çektiğim ağrının eziyetin ne önemi var sonuçta. Sürünerek ölürsünüz umarım' diye paylaşım yapıyor. 21'nci yüzyıl Türkiyesi'nde bu genç kızımıza yatak bulamadık ve hayatını kaybetti. Kim sorumlusu? Gene diyecek Bay Kemal sorumlusu… Bunun sorumlusu sensin sen, sen yönetiyorsun memleketi. Sırtı kalın olanlara, dayısı olanlara ambulans uçak hazır, yatakları hazır… Peki garibanlara? Dayısı olmayanlar, fakir fukaralara? Kim onların dertlerini dile getirecek? Ben getireceğim, biz savunacağız. Dostlarımız ile birlikte. Diyorlar ya dostlarınız kim diye. Bu ülkenin esnafı, milleti, halkı, bakkalıdır bizim dostumuz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER