'CHP İl Başkanı temsili DHKP-C militanıdır'

Erdoğan, "Bu işin içinde olan teröristler var. Öğrencilikle alakası olmayan CHP'nin bakıyorsunuz İstanbul il başkanı orada. Zaten temsili DHKP-C militanıdır. Aynı şekilde bir başlka siyasi partinin yönetiminde olanlar bakıyorsunuz orada" dedi.

'CHP İl Başkanı temsili DHKP-C militanıdır'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör atanması sonrası yapılan protestolara tepki gösteren Erdoğan'ın hedefinde CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu vardı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

ABD'deki bu süreç tüm insanlığı şok etmiş, şaşırtmıştır. Bizleri de aynı şekilde şaşırtmıştır. Hatırlayın, 15 Temmuz darbe girişiminde tamamiyle sessiz kalan ve bu konuda çok çok farklı mesajlar yayınlayan ABD ve ABD medyası, özellikle gezi olaylarında da yine hatırlayın ABD medyasının biz siyasilere ne gibi açıklamalarıi, ne gibi tehditler savurmuştur. Ve bizim sabrımız siyasiler olarak o zamanki tavrımız çok açık net ortadayken ABD'nin tutumu çok çok farklıydı. O zaman da işin başında demokratlar vardı. Demokratlar ne ise Cumhuriyetçilerin de aynı olduğunu gördük. Demokrasi için birt yüz karası olduğunu görüyıruz. Temennimiz odur ki 20 Ocak itibarıyla Biden'in devir teslim töreni sakin bir şekilde yapılacaktır. Bundan sonraki süreçte sayın Biden ile amerika sükuna kavuşur. Bir salgın dönemi yaşıyoruz. Böyle bir salgın döneminde inanıyourm ki hassasiyetle bu sürecin devam etmesi lazım. Ve uluslararası ilişkilerde de çok daha farklı bir döneme ABD'nin de girmesi gerekir. Ölenlerin ailelerine de sabırlar dilerken, yaralı olanlara da geçmiş olsun temennilerimi de ifade etmek istiyorum. 

Boğaziçi'ndeki rektör tartışması
Bu işin içinde olan teröristler var. Öğrencilikle alakası olmayan CHP'nin bakıyorsunuz İstanbul il başkanı orada. Zaten temsili DHKP-C militanıdır. Aynı şekilde bir başlka siyasi partinin yönetiminde olanlar bakıyorsunuz orada. Bunlar öğrenci değil. Yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör vardır. Yasalar dışında atanmamıştır. Kaldı ki geçmişine baktığımız zaman o da bu üniversitenin içinde teyişmiş bir arkadaşımızdır. BUraya gelmeden önce 2 üniversitede rektörlük yapmış bir hocamızdır. 

Koronavirüs aşılama takvimi
Bizim biliyorsunuz şu anda 3 kaynağımız var 1 Çin, 2 Almanya 3 yerli. Şu anda Çin'den ilk parti geldi. Aynı şekilde bir o kadar da almanya'dan gelecek. Bu konuda Uğur bey ve eşiyle bu konuda çalışmalarını sağlık bakanımız yapıyor. Aşılarda belli bir takvim içerisinde sağlık bakanlığımız çalışmalarını sürdürecek. Hastanelerde belli odalar belirlenmek suretiyle uygulama devam edecek. Bir gerçeği daha özellikle vurgulamam lazım. Bazı çevrelerin aleyhte kampanyalarına benim milletim prim vermeyecektir. Bilim adamlarımızın açıklamaları ortadadır. Buna saygı gösterip inanmamız lazım. Bütün tedbirleri alacağız, tedbirleri aldıktan sonra da neticesine katlanacağız. Bu COVID vakası sıradan bir vaka değil. Adeta asrın vebası. Bunun için de bizim bir devlet başkanı olarak bir iktidar olarak elimizden ne geliyorsa bunu yapmaya mecburuz. Tüm insanlık, ülkeler ne yapıyorsa biz de onu yapıyoruz. Tüm ekibimizle yaptığımız iş budur. Yarın milletime karşı bu sorumluluğu taşıyamam. Bu sorumluluğun bilinci içerisinde bu adımları atıyoruz. İlaçları da alacağız, bunların bir kısmını ülkemizde de üreteceğiz. 

Asiltürk ziyareti
Zaman zaman sayın Bahçeli'nin bizi ziyaretleri zaman zaman da bizim ziyaretlerimiz oluyor. Bölgedeki faaliyetler, terörle mücadele, sayın Bahçeli ile etraflıca görüşüyoruz. Kendileri de hükümetin yaptığı çalışmalara yönelik aşarı temennilerini bizlere söylüyor. Bundan sonra da neler yapabiliriz, aramızdaki Cumhur İttifakı'nın güçlenerek devamı için birliğimizi beraberliğimizi teyit ediyoruz. Benim Asiltürk'e ziyaretim hem bir nezaket ziyareti. Seçim ittifakı mı olur, terörle mücadelede hertürlü testeğin bizim yanımızda olması lazım. Biz bir yalnızlığı hissetmememiz lazım. Buna benzer görüşmeleri bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER