ÇEŞTOB Başkanı bir kez daha Yakup Demir oldu!

ÇEŞTOB Başkanı Yakup Demir, bugün gerçekleşen Genel Kurul sonrasında yeniden başkan seçildi. Demir, heyecanını ve ileriye yönelik atacağı adımlarını anlattı

ÇEŞTOB Başkanı bir kez daha Yakup Demir oldu!

BEN HABER -

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) bugün Genel Kurul heyecanı yaşadı. 15 yıl başkan yardımcılığı yapan, 3 yıl da başkanlık görevini başarı ile sürdüren Yakup Demir, yeniden başkan seçildi.

Önümüzdeki 3 yıla ilişkin atacakları adımları ve herkesin merakla beklediği ‘Kurban Bayramı tatili 11 gün olur mu?’ sorusuna yanıt veren Demir; öte yandan Çeşme’de ani doluluklar yaşandığına dikkat çekerek, yoğunluğun başladığını dile getirdi.

“ÇEŞME’NİN BU GÜNLERE GELİŞİNE ÇEŞTOB CİDDİ KATKI KOYDU”

Bugün gerçekleşen Genel Kurula ilişkin bilgi veren Demir; “Ben ÇEŞTOB’da uzun yıllardır görev alan ve mücadele veren birisiyim. 15 yıl başkan yardımcılığım oldu, son 3 yılda da başkanlık yaptım. Bir defa, iletişimi güçlü kurmaya çalışıyoruz hem üyelerimizle hem de yerel yönetimle ki, yerel yönetim bizim bir parçamız. Onun için bu konuda neredeyse haftalık birbirimizle iletişim halindeyiz. Diğeri de Çeşme’nin bu günlere gelişine ÇEŞTOB ciddi bir katkı koydu. Eğer Çeşme şu anda hafta sonu milyonları ağırlıyorsa, burada ÇEŞTOB’un hakkının yenmemesi lazım. Yani tesadüfen bu noktaya gelmiş bir Çeşme değil. ÇEŞTOB olarak çok emek verdik ve çok mücadele ettik kaliteli anlamda hizmet verebilmek için. Hep öncüsü olduk. Dolayısıyla, ÇEŞTOB’un bu konudaki katkısı yadsınamaz ve yadsınamayacakta. İleriye yönelik çalışmalarımızda hızlı bir şekilde devam edecek” dedi.

Önümüzdeki 3 yılda gerçekleştirmeyi hedefledikleri planlardan da bahseden Demir; “Çeşme’nin 40 bin nüfusları artık konuşmayıp, milyon insanın yaşadığı ya da tatil yaptığı Çeşme’de, ne yapılır, bu insanların bölgeye katkısı ne olması lazım, hem otel yatırımı, hem hizmet anlamındaki yatırımlar çok önemli, bunları konuşacağız. Özellikle altyapı çok önemli. Maalesef çok kötü şu anda, ne internet hizmeti, ne elektrik hizmeti doğru düzgün çalışıyor. Büyükşehir Belediyemizin hizmetleri yetersiz kalıyor, Tunç Bey mücadele veriyor ama geç kalınmış adımlar, bu nedenle hedeflere ulaşılamıyor. Bizim bu dönemde mücadelemiz, Çeşme’nin bu kadar nüfusun tatil yapabileceği bir belde olması için bütün bu paydaşlarımızı, ‘hadi’ demek ve onları hazırlamak” şeklinde konuştu.

“GELEN KONUKLARIMIZDAN BAZEN UTANIYORUZ”

“Daha radikal kararlar almak istiyoruz” sözleri ile konuşmasını sürdüren Demir; “Çeşme artık tanındı ama gelen konuklarda 4 megabitleri değil, 100 megabitleri görmesi lazım. Bazlar doğru düzgün çalışmıyor, elektrik kesintileri çok yüksek. Biz bazen utanıyoruz gelen konuklarımızdan. Özellikle yabancı konuklarımız bu konuda isyan ediyor. Bunlar Çeşme’ye yakışmayan şeyler. Şu günlerdeki gündemimiz bu. Önümüzdeki dönem, Çeşme’yi dünya insanlarının en güzel hizmetleri aldığı yer alması için uğraşacağız” dedi. 

TATİL 11 GÜN OLACAK

Öte yandan; bu aralar gözlerin çevrili olduğu Kurban Bayramı tatiline ilişkin de düşüncelerini dile getiren Demir; konuya kesin gözüyle baktıklarını ifade etti. Demir; “Bu konuda duyumlarımız da var, her şekilde 11 gün olacak gibi. Kovid’li bir dönemden sonra, turizme biraz katkı koymak için, o aradaki 1 günün tatil olacağından da yüzde 99 ümitliyiz, olur diye de düşünüyoruz. Bu şekilde de dillendirmeye başladık. Bayram şu an da Çeşme’de dolmuş durumda” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2021, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER