Çeşme'de eğlence biter!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın hazırladığı Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği'nde yapılan düzenlemeyle, 'çok hassas' kullanım alanlarında eğlence yerlerinde canlı müzik yayını yapılması komple yasaklandı.

Çeşme'de eğlence biter!

BEN HABER/

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın hazırladığı Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği'nde yapılan düzenlemeyle, "Çok hassas" kullanım alanlarındaki açık ve yarı açık yeni eğlence yerlerinin kurulmasına izin verilmeyecek.

ÇEŞME EKONOMİSİ DARBE ALACAK

Yayınlanan yönetmelikle birlikte gece kulüplerinin ve eğlence sektörünün can damarı olan Çeşme turizmi büyük darbe alacak.

Alaçatı, Alaçatı Port ve Ayayorgi gibi müzik sektörünün en yoğunlaştığı yerlerde müzik yapmak bu yöetmeliğe göre komple yasaklanıyor.

Bu yönetmelikle Çeşme'de çok sayıda mekan sahibi ve çalışanlar bu yönetmelikle birlikte istihdam konusunda zorluk yaşayacak. Yaz aylarında en az binlerce kişiye istihdam sağlayan Çeşme, bu yönetmelikle birlikte ekonomik olarak çok büyük zarara uğrayacağı da belirtildi.

O yönetmeliğe göre;

-  "Çok hassas" kullanım alanlarında açık ve yarı açık eğlence yerlerinde canlı müzik yayını komple yasak. Bu alanlarda canlı müzik yayını yapılamayacak. Bu alanlarda açık ve yarı açık eğlence yerleri kurulmasına izin verilmeyecek. Mevcut açık ve yarı açık eğlence yerleri kapatılacak.

İşte o yönetmelik;

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2022, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER