Çalışma izin belgesi nasıl alınır?

Sokağa çıkma kısıtlaması öncesi yaşanan kafa karışıklığını önlemek adına İçişleri Bakanlığı merak edilen soruları yanıtladı. Yeni tedbirler kapsamında, 65 yaş ve üzeri kişiler 10.00-13.00, 1 Ocak 2001 ve sonrasında doğan 20 yaş altı bireyler ise 13.00-16.00 saatlerinde sokağa çıkabilecek. Hafta sonu ise 21 Kasım Cumartesi saat 20.00'den 22 Kasım Pazar günü saat 10.00'a kadar, 22 Kasım saat 20.00'den 23 Kasım Pazartesi günü saat 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Kısıtlamadan muaf tutulacak olan çalışanlar SGK kaydı gibi belgeleri ibraz etmeleri halinde kısıtlamadan muaf olacak. SGK çalışma belgesi e devlet sistemi üzerinden temin edilecek.

Çalışma izin belgesi nasıl alınır?

ÇALIŞMA İZİN BELGESİ NASIL ALINIR? 

İçişleri Bakanlığı, yeni alınan Kovid-19 tedbirlerinin uygulamasıyla ilgili detayları internet sitesinden paylaştı. Bakanlık, resmi internet sitesinde, tedbirlerin uygulanmasına ilişkin sık sorulan soruların cevaplarına yer verdi.

İş yerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma, SGK kaydı gibi belgeleri ibraz eden çalışanlar bu uygulamadan istisna tutulacak. Çalışma izni SGK kaydı e devlet sistemi üzerinden alınacak.

E-devlet sistemi www.turkiye.gov.tr adresine girdikten sonra Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi Sorgulama ekranına tıklamanız gerekiyor. Daha sonra e devlet şifresi ve T.C kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan SGK kaydınızı görüntüleyebilir ve çıktı olarak alabilirsiniz. SGK kaydı almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

E-DEVLET SGK KAYIT BELGESİ SORGULAMA EKRANI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER