Buca Cezaevi'nin kaldırılmasıyla ilgili süreç tamamlandı

Buca Ceza ve İnfaz Kurumu'nun taşınması ile ilgili süreçte sona gelindi. Konuyla ilgili olarak Ankara'da temaslarda bulunan Ak Parti Buca İlçe Başkanı Av. Hakan Kalfaoğlu, Buca Belediyesi'nin de görüşlerinin alınıp sürece dâhil edildiğini hatırlatarak nihai aşamada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda imar planlarının yapılarak gerçekleştirilmesi noktasında mutabakat sağladıklarını açıkladı.

Buca Cezaevi'nin kaldırılmasıyla ilgili süreç tamamlandı

KENTE NEFES ALDIRACAK

Buca Cezaevi'nin kaldırılması ile ilgili sürecin İzmir Milletvekili ve Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım'ın, Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı dönemindeki projelerinden birisi olduğunu hatırlatan İlçe Başkanı Kalfaoğlu, Ankara'da Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Erdal Kayapınar'la görüştüklerini, Bakanlıkta gelinen noktayı değerlendirdiklerini ifade ederek, "Bu noktaya gelinmesinde büyük emekleri olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Son Başbakanımız, Genel Başkan Vekilimiz ve İzmir Milletvekilimiz Sayın Binali Yıldırım, Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hamza Dağ, İzmir Milletvekilimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya ve emek veren bütün Milletvekillerimize Buca adına teşekkür ediyoruz. Ayrıca, Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'la tüm mesai harcayan kıymetli büyüklerimize de minnettarız." dedi.

Bundan sonraki süreçte şehir merkezinde kalan Buca Cezaevinin kaldırılmasıyla birlikte kentin önemli bir çekim merkezi kazanacağını ifade eden Ak Parti Buca İlçe Başkanı Av. Hakan Kalfaoğlu, kararın İzmir'e ve Buca'ya hayırlı olmasını temenni ettiklerini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER