Buca Belediyesine ait binaya silahlı saldırı!

Buca Belediyesine ait park ve bahçeler müdürlüğü binasına silahla ateş edildi

Buca Belediyesine ait binaya silahlı saldırı!

Uğur Mumcu Caddesi'nde bulunan Buca Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne gelen bir kişi, güvenlik görevlisiyle konuştuktan sonra binaya 3 el silahla ateş etti.

Kurşunlar, duvara ve içerdeki koltuğa isabet etti, olayda yaralanan olmadı. 

Güvenlik görevlisinin durumu bildirmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, taksiyle kaçan zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı. 

Öte yandan şüphelinin kurumun eski çalışanı Ö.A. olduğu belirtildi.

BUCA BELEDİYESİ'NDEN AÇIKLAMA

"Kamuoyunun Bilgisine

Bugün sabah saatlerinde, münferit bir olayın yaşandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Disiplin suçu nedeniyle iş akdi feshedilen, belediyemiz şirketi eski çalışanlarından Ö.A. isimli şahıs, Park ve Bahçeler Müdürlüğü Şantiyesi Ek Hizmet Binamıza dışarıdan silahlı saldırıda bulunmuştur. Mesai saatleri dışında gerçekleşen olayda herhangi bir can kaybı ve fiziksel yaralanma meydana gelmemiştir.

Yaşanan üzücü olay sonrası emniyet yetkileri olaya müdahale edip, söz konusu şahısla ilgili işlem başlatmıştır. Konu, yargıya intikal ettiği için şu aşamada ek bir açıklama yapılamamaktadır.

Şunu önemle vurgulamak isteriz ki, emniyet birimleri ve adli mercilerle iş birliği içinde hukuksal sürecin el verdiği tüm bilgiler kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşılacaktır.

BUCA BELEDİYESİ"

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2021, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER