Başkan Soyer o rakamları paylaştı: Buna rağmen...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medyadan pandemi nedeniyle yaşanan gelir kayıplarının rakamlarını paylaştı. Soyer; faturanın 1 milyarı bulacağını ifade ederek; "Buna rağmen yatırım ve hizmetler devam ediyor. İşte tam da bu nedenle kıskançlık, partizanlığı, boş çekişmeleri bir yana bırakalım diyoruz!" dedi.

Başkan Soyer o rakamları paylaştı: Buna rağmen...

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla İzmirlileri yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmeye devam ediyor.

Başkan Soyer pandemi nedeniyle yaşanan gelir kayıplarının rakamlarını paylaşırken, faturanın 1 milyarı bulacağını söyledi.

Soyer şu ifadeleri kullandı:

Ulaşımda geçen yılın aynı dönemine göre hasılat kaybımız 259 milyon lira. Su gelirlerinde yüzde 55’lik azalma var. Genel bütçeden 176 milyon liralık kayıp söz konusu. Gelirlerden kayıp, giderlerin artışı sonucunda pandeminin faturasının 1 milyar lirayı bulacağı anlaşılıyor. Buna rağmen yatırım ve hizmetler devam ediyor. İşte tam da bu nedenle kıskançlık, partizanlığı, boş çekişmeleri bir yana bırakalım diyoruz. Sağlık krizi de ekonomik kiriz de çok ciddi. Biz işimize bakıyoruz... 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER