Başkan Soyer'in günlüğünde bugün neler var?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer; Başkanın Günlüğü ile tüm siyasi partileri ve STK'ları, dayanışma kampanyasına destek vermeye çağırdı. Öte yandan Soyer; sağlık çalışanları için yurt ve otel kiraladıklarını da duyurdu.

Başkan Soyer'in günlüğünde bugün neler var?

BEN HABER - 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı 'Başkanın Günlüğü' çalışması ile İzmirlileri yapılan yardımlar ve çalışmalar hakkında bilgi vermeye devam ediyor.

Korona virüs salgını sonrası, çokça konuşulan ve İzmir Tabip Odası tarafından da çağrısı yapılan, sağlık çalışanlarının konaklama ihtiyacı doğrultusunda otel ve yurt kiralandığını da; Soyer yaptığı paylaşımla duyurdu.

Öte yandan Başkan Soyer; yapılan dayanışma kapmpanyasına destek için tüm siyasi partileri ve STK'lara da seslendi.

İşte Soyer'in o paylaşımı:

CHP İl Başkanlığı ve Konak Belediyesi'nin de desteğiyle alınan yardım kolilerini Konak Çimentepe'de İl Başkanımız Deniz Yücel, Konak Belediye Başkanımız Abdül Batur, CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ile desteklediğimiz ailelere ulaştırdık. 

Dayanışma kampanyamıza tüm partileri ve Sivil Toplum Örgütlerini de davet ediyorum.

Sağlıkçılar hepimizin göz bebeği. Onları rahat ettirmek, aileleri için endişelenmelerini önlemek için Konak ve Kahramanalar'a semtinde 2 otel, Balçova'da bir yurt temsil ettik. Günde 2180 sağlıkçımız bu tesislerde konaklıyor. Merkezde bir oteli daha hizmete sunacağız. Örnekköy'de de100 yataklı bir tesisi hazırlıyoruz. 

Onların endişeden uzak, sağlık hizmetlerine odaklanmaları için ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz.

Evinden çıkamadığı için bize İzmir HİM üzerinden ulaşarak su aboneliği konusunda destek isteyen 65 yaş üstü büyüklerimiz ile engelli kardeşlerimize İZSU ekipleri evlerine giderek yardımcı oldu. 

65 yaş üstü ve 1-5 yaş arası çocuklu desteklediğimiz 2 bin 15 aileye gıda paketi ulaştırıldı. 1-5 yaş arasında 2 bin 293 çocuğumuza sütlerini götürdük. 

Çevre Sağlığı ekiplerimiz dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bir günde 233 taksi durağı, 212 minibüs durağı, 830 otobüs, 11 sağlık ocağı, 10 eczane, 5 banka, 47 kamu hizmet binası dezenfekta ettiklerini söylersem ne kadar yoğun çalıştıklarını daha yoğun anlayacaksınız.

Televizyon haberlerinde fiziki mesafe kurallarına uyulmayan kentler arasında İzmir'i görmek endişe verici. Ne olur zorunlu olmadıkça evdn çıkmayalım. Çıkmak zorunda kalıyorsak da kurallara uyalım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER