Başkan Soyer'den sel raporu

İzmir'de meydana gelen şiddetli yağış ve sel sonrası, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer “316 adreste hasar tespit raporunu tamamladık, 2 bine yakın ev ve işyerinde çalışmalarımız sürüyor” ifadelerini kullandı

Başkan Soyer'den sel raporu

 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç soyer, İzmir'de meydana gelen yoğun yağış ve sonrasındaki sel nedeniyle sosyal medya hesabından durum raporu paylaştı.

Soyer; sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İzmir Körfezi’nden 68 ton çöp çıkarıldığını açıkladı.

Başkan Soyer, paylaşımında ayrıca şu açıklamalarda bulundu:

“170 hane, 146 işyeri olmak üzere 316 adreste hasar tespit ve raporlama çalışmalarını tamamladık, 49 araç ve 85 personelimiz ile İzmir'in tüm ilçelerinde yaklaşık 2 bin ev ve işyerinde hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor.

Yeniköy Balaban göletinin yanı sıra derelerin taşması sonucu tarım alanları ve seraları zarar gören, hayvanları telef olan Menderesli üreticilere nakit para ve fidan desteğinde bulunacağız.

Deniz süpürge gemileri ve karadan çöp toplama ekipleri 2 Şubat'ta 25 ton, 3 Şubat'ta 43 ton olmak üzere iki günde Körfez'den toplam 68 ton çöp çıkardık. Afetin çevre etkilerini de ortadan kaldırdık, Körfez'den 68 ton çöp çıkardık.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER