Başkan Soyer'den 'Alaattin Çakıcı' tepkisi!

Organize suç örgütü liderliğinden yargılanan ve hüküm giyen Alaattin Çakıcı'nın CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden bir mektup paylaşmasına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den de tepki geldi

Başkan Soyer'den 'Alaattin Çakıcı' tepkisi!

BEN HABER -

Organize suç örgütü liderliğinden yargılanan ve hüküm giyen Alaattin Çakıcı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakaret içerikli bir mektup paylaşması üzerine Kılıçdaroğlu'nun avukatı açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Alaattin Çakıcı hakkında hakaret ve tehdit suçlarından suç duyurusunda bulunduklarını duyurmuştu. 

Yaşanan olaylar sonrası başta Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere birçok siyasi parti ve vatandaştan Kılıçdaroğlu'na 'yanındayız' çağrısı gelirken, bir destek de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den geldi.

Soyer sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

"İnsanımızın, huzur, refah ve adalet talebini yerine getirmek için hiçbir tehdide ya da baskıya boyun eğmeyeceğiz. Bu yolda yürüyenleri asla yalnız bırakmayacağız."

Öte yandan İzmirli Belediye Başkanları ve milletvekilleri sosyal medya üzerinden Kemal Kılıçdaroğlu’na destek mesajlarını iletti.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ: “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan yakışıksız ve çirkin tehditleri en sert şekilde kınıyorum. “Siz doğru durun eğri belasını bulur!” Yanınızdayız. Doğru olmaktan hiç vazgeçmeyeceğiz”

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır: “Memleketi batırdıktan sonra anca maşası olan mafya bozuntularından medet umanlar ve Sayın Genel Başkanımız‘a dil uzatanlar hiç merak etmeyin gideceksiniz... Bu asil milletin yedi düvele verdiği dersi bir avuç mafya bozuntusuna veremeyeceğini mi sandınız?”

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç: “Fezlekeyle korkutamadılar. Linç etmeye çalıştılar korkutamadılar. Suikastle korkutamadılar. Mermi attılar korkutamadılar. Senden mi korkacak ey mafya eskisi. Biz #MafyaDüzeniniBitireceğiz ama şu anda Cumhuriyet Savcıları Nerede?”

CHP İzmir Milletvekili Kani Beko: “CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu defalarca saldırı ve tehdide uğradı ama hep şunu söyledi: “Sen doğru dur, eğri belasını bulur.” CHP savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir. Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir mafya bozuntusu tarafından tehdit edilmesi, hukuk sisteminin çöktüğünü, mafya düzeninin hayata geçtiğini gösteriyor. Her firavunun vardır bir Musa korkusu. Mafya Bozuntuları ve bunları kullanan Cumhur ittifakı bilmeli ki bu düzen mutlaka bitecek. #MafyaDüzeniniBitireceğiz”

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır: “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden şahısla ilgili, Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz. Mafya Bozuntularına ve bunları kullanan sahiplerine cevabımız; "Bu düzen eninde sonunda bitecek ve Siz gideceksiniz. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu defalarca saldırı ve tehdide uğradı ama hep şunu söyledi: “Sen doğru dur, eğri belasını bulur.” CHP savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir. #MafyaDüzeniniBitireceğiz”

CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat: “İktidarı mafya gibi yönetenler, sokağa saldıklarına talimat vermiş olmalı ki böyle bir hadsizliğe kalkışıyorlar. Bilsinler ki; sadece merdiven kullanırken dizlerimizi bükeriz! Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir mafya bozuntusu tarafından tehdit edilmesi, hukuk sisteminin çöktüğünü, mafya düzeninin hayata geçtiğini gösteriyor. CHP savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir. #MafyaDüzeniniBitireceğiz”

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER