BASİFED, İlber Ortaylı ile Cumhuriyet'i kutlayacak

BASİFED tarafından, EGİAD, ESİAD ve İZSİAD işbirliğiyle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97’nci yılı kapsamında düzenlenecek olan online toplantıya konuk konuşmacı olarak ülkemizin en önemli tarihçilerinden biri olarak kabul edilen Prof. Dr. İlber Ortaylı katılıyor.

BASİFED, İlber Ortaylı ile Cumhuriyet'i kutlayacak

Prof. İlber Ortaylı’nın konuk konuşmacı olarak katılım sağlayacağı “Çağdaş Devlet Yapısı Yolunda Cumhuriyet Kazanımları” başlıklı online toplantı, 29 Ekim 2020 Perşembe günü, 17:30 – 18:30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, pandemi döneminde önemli gün ve bayramları online olarak kutlamak durumunda kaldıklarını belirterek, bu toplantıları ve online kutlamaları her zaman içerik anlamında zenginleştirmek istediklerini söyledi. Bu kapsamda ülkemizin en önemli tarihçilerinden biri olarak kabul edilen Prof. Dr. İlber Ortaylı’yı ESİAD, EGİAD ve İZSİAD işbirliğiyle ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren BASİFED Başkanı Küçükkurt, “Cumhuriyet’in kazanımlarını ve ülkemizin çağdaş medeniyetler arasına katılma yolunda atmış olduğu adımları sevgili hocamız Ortaylı’dan dinlemek son derece doyurucu ve güzel olacaktır. Toplantımıza herkesi bekliyoruz” dedi.

Günümüzde cumhuriyet değerlerinin daha fazla anlaşılmaya ihtiyacı olduğunu söyleyen Küçükkurt, “Bunları ülkemizin en yetkin kişilerinden biri olan Ortaylı hocamızdan dinlemek için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER