Bakan Pakdemirli'nin İzmirli müdürü istifa etti!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Personel Genel Müdürü İrfan İçöz, sağlık nedenlerini gerekçe göstererek görevinden istifa etti. İrfan İçöz ile ilgili farklı iddialar gündeme gelmişti.

Bakan Pakdemirli'nin İzmirli müdürü istifa etti!

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'ne Şubat 2019’da Cumhurbaşkanlığı Kararı ile atanan İrfan İçöz, bugün görevinden istifa etti. İçöz, geçtiğimiz aylarda Tarım ve Orman İl Müdürlerinin whatsapp grubunda yaptığı bir paylaşımla gündeme gelmişti. 

İRFAN İÇÖZ KİMDİR?

İrfan İçöz, 1958 yılında İzmir’in Tire ilçesine bağlı Gökçen beldesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve üniversite eğitiminin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nda kontrol mühendisi olarak çalışma hayatına başladı. Bu kurumda 6 yıl mühendis 1 yılda şube müdürü ve 10 yılda daire başkanı olarak bulundu. Daha sonra üç yıl Gaziemir Belediyesi’nde, teknik işlerden sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüttü. 5 Nisan 2009 tarihinde İl Özel İdaresi Genel Sekreter yardımcılığı’na atanan İçöz, burada idari işlerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı. İrfan İçöz yürütmekte olduğu genel sekrter yardımcılığı görevine devam ederken 18.08.2010 Tarihli İçişleri Bakanlığı Onayıyla İzmir İl Özel İdaresi’ne Genel Sekreter olarak atandı. İrfan İçöz daha sonra 2014 yılında emekli oldu. 8 Şubat 2019 tarihinde yayımlanan kararla da Tarım ve Orman Bakanlığında Personel Genel Müdürlüğüne atanmıştı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Personel
Personel - 13 ay Önce

Gitmesine hiç üzülmedim. Ehliyete liyakata ve tecrübeye bakmadan kendi tanıdıkların ı ve Sube Müdürlügu yapmmamış kişileri Daire Başkanı yaptı. O görevlere gelmesi gereken kişilerin hakkını yemiştir. Simdi emeklilikte vicdani muhasebesini yapsın...

SIRADAKİ HABER