Bakan Koca: 15 günde çoğu ilimizde vaka arttı

SON DAKİKA HABERİ: Son 15 günde birçok ilde vaka sayılarının arttığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sonuçlar henüz hastanelere fazla yansımaya başlamadı" dedi.

Bakan Koca: 15 günde çoğu ilimizde vaka arttı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 15 günde birçok ilde yeni tip Corona virüs (Covid-19) vaka sayısında artış görüldüğünü belirterek, "Sonuçlar henüz hastanelere fazla yansımaya başlamadı." ifadesini kullandı.

Bilim Kurulunun bu hafta tekrar toplanarak normalleşme sürecinin 15 günlük yansımalarını ve aşı konusundaki gelişmeleri değerlendirdiğini belirten Koca, son 15 günde çoğu ilde maalesef vaka artışları görüldüğünü, sonuçların henüz hastanelere fazla yansımaya başlamadığını bildirdi.

Sağlık Bakanı Koca, "Sayın Cumhurbaşkanımızın Kabine Toplantısı'nda açıkladığı üzere, renklere göre sınıflandırdığımız illerimizdeki vaka artış seyri bir süre daha takip edilecek. İlk 15 gündeki performansımız istenilen düzeyde olmasa da meseleye artan bir iradeyle sahip çıkacağınıza inanıyoruz. Haftada bir yayınladığımız insidans haritası ise salgınla mücadelede başarı karnemizdir. Bu haritaları dikkatle takip etmelisiniz." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER