Atatürk Üniversitesi yemekhanesinde yangın

ERZURUM'da, Atatürk Üniversitesi'nin merkez yemekhanesinde yangın çıktı. Alevlerin söndürülmesi için çalışma başlatıldı.

Atatürk Üniversitesi yemekhanesinde yangın

Üniversite kampüsü içindeki merkezi yemekhanede, öğle saatlerinde, henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Alevler, kısa sürede büyürken, Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve üniversiteye ait araçlarla yangına müdahaleye başlandı. Üniversiteye araç girişine izin verilmezken, alevlere müdahale sürüyor.

YANGINA MÜDAHALEYE TOMA DESTEĞİ

İtfaiye ekiplerinin Atatürk Üniversitesi yemekhanesinde çıkan yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Çalışmalara Emniyet Müdürlüğü'nün toplamsal olaylara müdahalede kullandığı TOMA ile de destek veriliyor. 10 bin metrekare kapalı alanı olan ve aynı anda 2 bin kişinin yemek yiyebildiği yemekhanedeki yangını söndürme çalışmalarını, Vali Okay Memiş, Emniyet Müdürü Levent Tuncel ile Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı da yerinde takip ediyor.

REKTÖRLÜKTEN AÇIKLAMA 

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü'nce merkezi yemekhanede çıkan yangınla ilgili yapılan açıklamada, "Henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı üniversitemiz yerleşkesinde yer alan yemekhanede çıkan yangın, şehrimizin tüm ekiplerinin üstün çabasıyla kontrol altına alınmıştır. En büyük temennimiz herhangi bir can kaybının olmayışıdır" denildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2022, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER